Safari w Dolinie Omo

Safari w Dolinie Omo
/ PROGRAMY

 

TET 002 - SAFARI W DOLINIE OMO

 

Dzień 1:

Przelot do Addis Abeby

Dzień 2:

Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Nocleg w hotelu.

Dzień 3:

Po śniadaniu wyjazd na południe do Awasa. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale monastyru Adadi Maryam . Pochodzi on z XII wieku czyli czasu gdy powstawały skalne świątynie Lalibeli. Wizyta w Tiya i oglądanie wpisanego na listę Unesco kompleksu kamiennych steli. Będziemy jechać wzdłuż jezior Wielkiego Rowu Afrykańskiego Ziway, Abiata i Shala. Nocleg w hotelu.

Dzień 4:

Po śniadaniu wizyta na niezwykle fotogenicznym targu rybnym nad jeziorem Awasa. Dalsza jazda do leżącego nad jeziorem Chamo miasta Arbaminch ( co oznacza 40 źródeł). Spotkania z ludźmi Sidama, Oromo, Wolayta. Wizyta we wsi plemienia Dorze. Słyną z niezwykłych domów o kształcie głowy słonia i wyrobu fantazyjnych bawełnianych czapeczek. Nocleg w hotelu.

Dzień 5:

Dzień w Arbaminch. Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Necz Sar (o zakresie wycieczki decyduje pogoda, gdy pada deszcz niektóre drogi w parku mogą być nieprzejezdne). Po południu rejs po jeziorze Chamo, oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków. Nocleg w tym samym hotelu.

Dzień 6:

Po śniadaniu przejazd przez ziemie ludu Konso, podziwianie barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach i drewnianych rzeźb ustawianych na grobach. W dalszej części drogi spotkanie z ludem Tsemay. Nocleg na kampingu w Jinka. Do przejechania około 290 km. Późnym popołudniem jest się zazwyczaj na miejscu.

Dzień 7:

Przejazd do Parku Narodowego Mago. Wycieczka do wsi plemienia Mursi. Kobiety z tego plamienia wkładają sobie w dolną wargę talerzyki, mężczyźni dekoracyjnie malują ciała. Powrót Jinka lub przejazd do Turmi co zależy od dni tygodnia. Trasa zostanie zmodyfikowana tak, by zobaczyć któryś z plemiennych targów. Nocleg na kampingu.

Dzień 8:

Po śniadaniu przejazd do wioski Korcho nad rzeką Omo na spotkanie z plemieniem Karo. Ludzie Karo są znani z tatuowania i nacinania ciała. Po południu dalsza jazda do Turmi. Nocleg na kampingu.

Dzień 9:

Przejazd do Omorate, miasta granicznego z Kenią. Przeprawa w drewnianych dłubankach przez rzekę Omo do wsi plemienia Daseneh. Powrót do Turmi

Dzień 10:

Wizyta na targu plemienia Hammer w Dimeka lub Turmi (dniem targowym w Turmi jest poniedziałek, w Dimeka sobota). Jest jeszcze targ w Key Afer w czwartki. Nocleg na kampingu.

Dzień 11:

Przejazd do Konso. Przystanek w punkcie widokowym na słone jezioro Stefanii (Czeu Bahyr). Po drodze wizyty we wsiach plemion Erbore i Konso. Wizyta we wsi ludu Konso. Nocleg na kampingu lub lokalnym hotelu.

Dzień 12:

Przejazd z Konso do Wendogenet. Kąpiel w gorących źródłach. Wendogenet jest również doskonałym miejscem do obserwacji ptaków Nocleg w Wabishebele.

Dzień 13:

Rano wycieczka na oglądanie ptaków. Następnie przejazd do Addis Abeby. Przystanek na przystani rybackiej nad jeziorem Ziway , gromadzą się tu tysiące ptaków w tym imponujących rozmiarów marabuty. Wieczorem transfer na lotnisko.

Dzień 14:

Przylot do Warszawy.

Formularz kontaktowy

Dlaczego warto wybrać Timeless Ethiopia?

Specjaliści którym można zaufać

Daty wypraw na zamówienie

Programy dostosowane do zainteresowań

Profesionalny i niezawodny service

Wsparcie przed, podczas i po wyprawie

Licencja wydana przez Ethiopia's Tourist Authority

 

 Seeing is believing!

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

P. O. BOX 250 Code 1110 Addis Ababa, Saris Addisu Sefer, Heyday Hotel

Tel.: +251 114 70 9089

Fax: +251 115 546 708

Mobile: +251 911 510 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt po polsku

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. kom.: +48 602 344 248

Tel. kom. w Etiopii: +251 922 587 850 

Formularz kontaktowy

Mapa drogowa Etiopii

Polecamy najnowszą mapę Etiopii przygotowaną przez wydawnictwo katograficzne Europilot. Zawiera ona przewodnik po Etiopii w języku polskim.