Gondar

Gondar
/ PRZEWODNIK

Gonder (Gondar) - średniowieczna stolica Etiopii

Gonder był etiopskim centrum kulturalnym i handlowym przez dwa stulecia. Założony został przez Cesarza Fasilidasa w 1636. Dziś jest znany z średniowiecznych zamków wpisanych ma listę światowego dziedzictwa UNESCO. To widok jakiego nikt w Afryce się nie spodziewa. W Europie takie warownie z pewnością by nie wzbudziły większego zainteresowania, tu wydają się jakby z innego świata, wręcz nierzeczywiste. Skąd taki " nieafrykański " pomysł? Za namową portugalskich misjonarzy Cesarz Fasildas postanowił zbudować godną swego majestatu rezydencję. Jego śladem poszli następcy projektując pełne przepychu budowle. Tylko bardzo pobożny cesarz Joannis I wolał budować kościoły. Większość środków przeznaczył na budowę świątyń. Szczególnie zachwyca, ozdobiona przepięknymi freskami, świątynia Debra Berhan Selassie. Punktem programu pobytu w Gonder jest zawsze wizyta w wiosce "czarnych żydów" - felaszy.

Nasza oferta to:

Wycieczki dla firm i turystów indywidualnych, oglądanie ptaków, trampingi i wyprawy w góry, trekkingi, wyjazdy incentive – czyli "szyte na miarę", zgodnie z życzeniami naszych Klientów, aktywne wakacje, wyjazdy motywacyjne, safari, wakacje na kempingach, safari fotograficzne, zwiedzanie miejsc historycznych, poznawanie lokalnych kultur, wyprawy ekologiczne, pielgrzymki szlakami biblijnymi, obsługa ekip filmowych, wszelkiego rodzaju pobyty specjalistyczne, bilety lotnicze, rezerwacje hoteli i wypożyczanie samochodów

 

 Seeing is believing!

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

P. O. BOX 250 Code 1110 Addis Ababa, Saris Addisu Sefer, Heyday Hotel

Tel.: +251 114 70 9089

Fax: +251 115 546 708

Mobile: +251 911 510 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt po polsku

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. kom.: +48 602 344 248

Tel. kom. w Etiopii: +251 922 587 850 

Formularz kontaktowy

Mapa drogowa Etiopii

Polecamy najnowszą mapę Etiopii przygotowaną przez wydawnictwo katograficzne Europilot. Zawiera ona przewodnik po Etiopii w języku polskim.