Trekking w Górach Semien - 9 dni

Trekking w Górach Semien - 9 dni
/ PROGRAMY

 

TET 005 TREKKING W GÓRACH SEMEN - 9 dni

 


Dzień 1:

Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby. Transfer do hotelu.

Dzień 2:

Spotkanie na lotnisku w Gonderze i przejazd do Debark. Po załatwieniu formalności przejazd na teren Parku Narodowego Gór Semien. Przejście na nocleg na kamping Sankaber.

Przelot z Addis Abeby do Gonderu trwa godzinę, następnie do przejechania jest 135 km. Przejście na kemping zajmuje od pół do dwóch godzin w zależności od sprawności fizycznej.

Dzień 3:

Trekking do Geech po krawędzi skarpy, która zwęża się tworząc grzbiet Sankaber. Przejście w dolinę rzeki Koba, widok na wodospad rzeki Jin Bahir o wysokości 800 metrów. Przejście do wsi Geech na nocleg na kempingu.

Czas trekkingu tego dnia to 5-7 godzin.

Dzień 4:

6- 7 godzinny trekking do Chenek. Po drodze napotkamy gigantyczne drzewiaste lobelie, pojawi się coraz więcej zwierząt. Po piknikowym lunchu przejście na skarpę Enatye (4000 m) skąd rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki. Ostatecznie dotrzemy do Chenek,to najlepsze miejsce do obserwacji endemicznych koziorożców walia i pawianów gelada. Nocleg na kempingu w Chenek ( 3600 m n.p.m. )

Dzień 5:

W tym dniu odbędziemy 7-8 godzinny treking do Ambiquo. Wejdzemy na drugi po Ras Dashen szczyt w górach Semen – Buhit (4430 m n.p.m. ). Po odpoczynku na szczycie zejdziemy w kierunku Chero Laba, przekroczymy rzekę Mesheha. Noc spędzimy w Ambiquo (3200 m n.p.m. )nabierając sił przed wejściem na Ras Dashen.

Dzień 6:

Przed świtem wyruszymy na szczyt Ras Dashen, to najbardziej wyczerpujący dzień wędrówki. Po osiągnięciu wsi Mizma zaczniemy się stromo wspinać w górę. Naszym celem będzie Ras Dashen – czwarty szczyt Afryki. Powrót na kemping do Ambiqua.

Droga zajmie nam tego dnia 8-10 godzin.

Dzień 7:

Powrót do Chenek po grzbiecie góry Buhit. Nocleg na kempingu (3600 m n.p.m.).

Marsz będzie trwał 6-7 godzin.

Dzień 8:

Po śniadaniu przejazd do Gonder (180 km) -XVII wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasidelous w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To zespół budowli, jakiego nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju, nazywany często „afrykańskim Camelotem". Po południu zwiedzanie zamków i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidelousa. Wycieczka do wioski Czarnych Żydów - Falaszy. Kolacja i nocleg w hotelu.

Do przejechania 160 km.

Dzień 9:

Przelot do Addis Abeby. Zwiedzanie miasta, wieczorem kolacja w tradycyjnej restauracji połączona z pokazem tańców. Transfer na lotnisko.

 

Formularz kontaktowy

Dlaczego warto wybrać Timeless Ethiopia?

Specjaliści którym można zaufać

Daty wypraw na zamówienie

Programy dostosowane do zainteresowań

Profesionalny i niezawodny service

Wsparcie przed, podczas i po wyprawie

Licencja wydana przez Ethiopia's Tourist Authority

 

 Seeing is believing!

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

P. O. BOX 250 Code 1110 Addis Ababa, Saris Addisu Sefer, Heyday Hotel

Tel.: +251 114 70 9089

Fax: +251 115 546 708

Mobile: +251 911 510 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt po polsku

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. kom.: +48 602 344 248

Tel. kom. w Etiopii: +251 922 587 850 

Formularz kontaktowy

Mapa drogowa Etiopii

Polecamy najnowszą mapę Etiopii przygotowaną przez wydawnictwo katograficzne Europilot. Zawiera ona przewodnik po Etiopii w języku polskim.