Wydrukuj tę stronę

Trekking w Górach Semien - 6 dni

Trekking w Górach Semien - 6 dni
/ PROGRAMY

 

TET 006 TREKKING W GÓRACH SEMIEN - 6 dni

 

Dzień 1:

Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby. Transfer do hotelu.

Dzień 2:

Spotkanie na lotnisku w Gonderze i przejazd do Debark. Po załatwieniu formalności przejazd na teren Parku Narodowego Gór Semien. Przejście na nocleg na kamping Sankaber.

Przelot z Addis Abeby do Gonderu trwa godzinę, następnie do przejechania jest 135 km. Przejście na kemping zajmuje od pół do dwóch godzin w zależności od sprawności fizycznej.

Dzień 3:

Trekking do Geech po krawędzi skarpy, która zwęża się tworząc grzbiet Sankaber. Przejście w dolinę rzeki Koba, widok na wodospad rzeki Jin Bahir o wysokości 800 metrów. Przejście do wsi Geech na nocleg na kempingu.

Czas trekking tego dnia to 5-7 godzin.

Dzień 4:

6- 7 godzinny trekking do Chenek. Rosną tam gigantyczne drzewiaste lobelie, pojawi się coraz więcej zwierząt. Po piknikowym lunchu przejście na skarpę Enatye (4000 m) skąd rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki. Dalsza droga do Chenek - to najlepsze miejsce do obserwacji endemicznych koziorożców walia i pawianów gelada. Nocleg na kempingu w Chenek ( 3600 m npm )

Dzień 5:

Po śniadaniu przejazd do Gonder (180 km) -XVII wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasidelous w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To zespół budowli, jakiego nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju, nazywany często „afrykańskim Camelotem". Po południu zwiedzanie zamków i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidelousa. Wycieczka do wioski Czarnych Żydów - Falaszy. Kolacja i nocleg w hotelu.

Do przejechania 160 km

Dzień 6:

Przelot do Addis Abeby. Zwiedzanie miasta, wieczorem kolacja w tradycyjnej restauracji połączona z pokazem tańców. Transfer na lotnisko.

 

Formularz kontaktowyr