Trekking w Górach Semien - 9 dni

Siemen Mountains Ethiopia Trekking Route

 

TEP 009 - Trekking w Górach Semien - 9 dni

Transport: (4x4, mini bus, lub bus)

Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie.

Czas trwania: 9 dni

Dzień 1:

Wieczorem lub w nocy przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby (Lufthansa, Turkish Airlines), przejazd do hotelu na nocleg.

Wybierając Ethiopian Airlines można być w Addis Abebie rano i przesiąść sie na samolot do Gonderu. Pozwoli to skrócić program o jeden dzień. 

Dzień 2:

Przelot do Gonderu. Spotkanie na lotnisku w Gonderze i przejazd do Debark. Po załatwieniu formalności przejazd na teren Parku Narodowego Gór Semien. Przejście na nocleg na kamping Sankaber.

Przelot z Addis Abeby do Gonderu trwa godzinę, następnie do przejechania jest 135 km. Przejście na kemping zajmuje od pół do dwóch godzin w zależności od sprawności fizycznej.

Dzień 3:

Trekking do Geech po krawędzi skarpy, która zwęża się tworząc grzbiet Sankaber. Przejście w dolinę rzeki Koba, widok na wodospad rzeki Jin Bahir o wysokości 800 metrów. Przejście do wsi Geech na nocleg na kempingu. Czas trekkingu tego dnia to 5-7 godzin.

Dzień 4:

6- 7 godzinny trekking do Chenek. Po drodze napotkamy gigantyczne drzewiaste lobelie, pojawi się coraz więcej zwierząt. Po piknikowym lunchu przejście na skarpę Enatye (4000 m) skąd rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki. Ostatecznie dotrzemy do Chenek,to najlepsze miejsce do obserwacji endemicznych koziorożców walia i pawianów gelada. Nocleg na kempingu w Chenek ( 3600 m n.p.m. )

Dzień 5:

W tym dniu odbędziemy 7-8 godzinny treking do Ambiquo. Wejdzemy na drugi po Ras Dashen szczyt w górach Semen – Buhit (4430 m n.p.m. ). Po odpoczynku na szczycie zejdziemy w kierunku Chero Laba, przekroczymy rzekę Mesheha. Noc spędzimy w Ambiquo (3200 m n.p.m. ) nabierając sił przed wejściem na Ras Dashen.

Dzień 6:

Przed świtem wyruszymy na szczyt Ras Dashen, to najbardziej wyczerpujący dzień wędrówki. Po osiągnięciu wsi Mizma zaczniemy się stromo wspinać w górę. Naszym celem będzie Ras Dashen – według Etiopskiej Narodowej Organizacji Turystycznej czwarty szczyt Afryki. Powrót na kemping do Ambiqua. Droga zajmie nam tego dnia 8-10 godzin

Dzień 7:

Powrót do Chenek po grzbiecie góry Buhit. Nocleg na kempingu (3600 m n.p.m.). Marsz będzie trwał 6-7 godzin.

Dzień 8:

Po śniadaniu przejazd do Gonder -XVII wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasidelous w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To zespół budowli, jakiego nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju, nazywany często „afrykańskim Camelotem". Po południu zwiedzanie zamków i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidelousa. Wycieczka do wioski Czarnych Żydów - Falaszy. Nocleg w hotelu. 

Dzień 9: Addis Abeba

W zależności od rozkładu wylot do Addis Abeby. Zwiedzanie miasta. Jeżeli przylot będzie późno, program zwiedzania zostanie, częściowo lub w całości, przesunięty na dzień następny. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Wieczorem transfer na lotnisko.

Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie. Jedną z opcji jest przelot do Gonderu bezpośrednio, bez noclegu w Addis Abebie. W ten sposób program będzie krótszy o jeden dzień, ale początek podróży będzie bardzo męczący - po długim locie z Europy nastąpi przesiadka na przelot wewnętrzny bez noclegu. Wszystko zależy od konkretnych terminów przylotu i wylotu z Etiopii, jak również od wytrzymałości i determinacji podróżujących. 

Formularz kontaktowy