Szlak historyczny 8 dni, transport samolotami.

Ethiopia Lalibela Tour

Tradycyjny szlak historyczny obejmuje zwiedzanie północnej części Etiopii.

Lalibela, Gonder, klasztory na jeziorze Tana, wodospad na Nilu Błękitnym to obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Etiopii. .W Parku Narodowym Gór Siemen czekają fantastyczne widoki i dżelady, trawożerne pawiany pasące się w stadach liczących dziesiątki osobników. 

TEP 010 -Szlak historyczny 8 dni, transport samolotami

Czas trwania: 7 nocy/ 8 dni

Zakwaterowanie:  Hotele

Dzień 1: Addis Abeba

Wieczorem lub w nocy przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby (Lufthansa, Turkish Airlines), przejazd do hotelu na nocleg.

Wybierając Ethiopian Airlines można być w Addis Abebie wcześnie rano i skrócić program o jeden dzień. Wtedy bez noclegu ruszamy na miasto. 

Dzień 2: Addis Abeba

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym gdzie mnożna zaznajomić się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka odkryty w 1974 roku, a pochodzącego sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje i uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta – 3200 m n.p.m. Nocleg w hotelu.

Dzień 3: Bahir Dar

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bahir Dar (lot trwa godzinę). Tego samego dnia wycieczka do wodospadów na Nilu Błękitnym (30 km od Bahir Dar). Po południu rejs łodzią po największym etiopskim jeziorze Tana do leżących na wyspach monastyrów. Nocleg hotelu.

Dzień 4: Gonder

Po śniadaniu przejazd do Gonder (180 km) -XVII wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasiladas w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To budowla jakiej nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju. Po południu zwiedzanie zamku i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidelousa. Nocleg w hotelu.

Dzień 5: Góry Semien

Przejazd do Parku Narodowego Semien, wpisanego na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Niesamowicie malownicze pasmo górskie, pełne kanionów, nad którymi górują wierzchołki wygasłych wulkanów, nazywane jest Dachem Czarnego Lądu. Czekają na nas zapierające dech w piersiach widoki i dziesiątki dżelad - jedynych trawożernych małp na świecie. Zwierzęta nie są agresywne, pozwalają zbliżyć się do siebie, fotografować. Przystanek we wsi "Czarnych Żydów - Falaszy. Powrót do hotelu w Gonder, kolacja i nocleg.

Dzień 6: Lalibela

Przejazd do Lalibeli niezwykle malowniczą drogą przez góry. Niedawno ukończona droga nadal jest niezbyt licznie uczęszczana przez turystów. Dzięki temu spotkania z mieszkającymi tam Etiopczykami są zachwycająco autentyczne. Przystanek przy skalnym ostańcu zwanym ambą - to bardzo charakterystyczny element etiopskiego krajobrazu. Droga prowadzi przez XIII-wieczne miasteczko Debre Tabor, pełniące w XIX w. rolę stolicy. Nocleg w hotelu.

Jeżeli Ethiopian Airlines uruchomi ponownie połączenie na tej trasie, pojawi się alternatywa przelotu tego dnia.

Dzień 7: Lalibela

Całodzienne zwiedzanie Lalibeli uznawanej za ósmy cud świata. (lista UNESCO) . To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym, miejsce gdzie w XII wieku król Lalibela kazał wykuć w skale wulkanicznej 11 kościołów. W dzień pracowały przy tym tysiące robotników, nocą pomagali aniołowie. Kościoły zostały wykute w taki sposób, że ich dachy są położone równo z powierzchnią gruntu. Zwiedzanie najpiękniejszych kościołów. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego. Bete Medahne Alem - to największy monolityczny kościół na naszej planecie. Lalibela to jednocześnie dla Etiopczyków Nowa Jerozolima z całą symboliką Ziemi Świętej. Nocleg w hotelu. Przed południem wycieczka do klasztoru Neakuyto Leab z XIII. W czasie wycieczki możliwość poznania lokalnych ptaków, ziół i roślin. Po południu zwiedzanie drugiej i trzeciej grupy kościołów w Lalibeli najpiękniejszych w zachodzącym słońcu. Nocleg w hotelu.

Dzień 8: Addis Abeba

W zależności od rozkładu wylot do Addis Abeby. Wieczorem pożegnalna kolacja z tradycyjną muzyką i pokazem tańców. Transfer na lotnisko.

Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie. Jedną z opcji jest przesunięcie zwiedzania Addis Abeby z dnia drugiego na dwa ostatnie. W ten sposób program będzie krótszy o jeden dzień, ale początek podróży będzie bardzo męczący - po długim locie z Europy nastąpi przesiadka na przelot wewnętrzny bez noclegu. Wszystko zależy od konkretnych terminów przylotu i wylotu z Etiopii, jak również od wytrzymałości i determinacji podróżujących. 

Formularz kontaktowy