Safari w Dolinie Omo

South Ethiopia Tour Omo Valley Tribes

This trip to the South Omo as some kind of living Museum. Four of Africa's major linguistic groups are represented in the region, including the Omotic-speakers. All in all, depending on where one draws the lines, as many as two dozen different tribes occupy South Omo. Some numbering tens of thousands, others no more than 500, each one of them culturally unique.

In addition, you cross the part of the Great Rift Valley which is endowed with the abundant wildlife. This is the itinerary for adventure lovers as you will drive through the off-roads and staying in bushes.

Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie.

 TEP 005 - Safari w Dolinie Omo

Czas trwania: 11 nocy/ 11 dni

Zakwaterowanie: Hotele i Lodge lub Kempingi

Dzień 1: Addis Abeba

W nocy przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Nocleg w hotelu.

Dzień 2: Awasa

Po śniadaniu wyjazd na południe do Awasa. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale monastyru Adadi Maryam . Pochodzi on z XII wieku czyli czasu gdy powstawały skalne świątynie Lalibeli. Wizyta w Tiya i oglądanie wpisanego na listę Unesco kompleksu kamiennych steli. Będziemy jechać wzdłuż jezior Wielkiego Rowu Afrykańskiego Ziway, Abiata i Shala. Nocleg w hotelu.

Dzień 3: Arba Mincz

Po śniadaniu wizyta na niezwykle fotogenicznym targu rybnym nad jeziorem Awasa. Dalsza jazda do leżącego nad jeziorem Chamo miasta Arba Minch ( co oznacza 40 źródeł). Spotkania z ludźmi Alaba, Oromo, Wolayta. Nocleg w hotelu.

Dzień 4: Arba Minch

Dzień w Arbaminch. Po śnidaniu rejs po jeziorze Chamo, oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków. Po południu wizyta we wsi plemienia Dorze. Słyną z niezwykłych domów o kształcie głowy słonia i wyrobu fantazyjnych bawełnianych czapeczek. Nocleg w tym samym hotelu.

Dzień 5: Przejazd do Dżinka

Po śniadaniu przejazd przez ziemie ludu Konso, podziwianie barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach i drewnianych rzeźb ustawianych na grobach. W dalszej części drogi spotkania z ludem Bana. Nocleg na kampingu lub w hotelu w Dżinka. Do przejechania około 290 km. Późnym popołudniem jest się zazwyczaj na miejscu.

Dzień 6: Mursi

Przejazd do Parku Narodowego Mago. Wycieczka do wsi plemienia Mursi. Kobiety z tego plamienia wkładają sobie w dolną wargę talerzyki, mężczyźni dekoracyjnie malują ciała. Powrót Jinka lub przejazd do Turmi co zależy od dni tygodnia. Trasa zostanie zmodyfikowana tak, by zobaczyć któryś z plemiennych targów. Nocleg na kempingu lub w lodge .

Dzień 7: Karo

Po śniadaniu przejazd do wioski Korcho nad rzeką Omo na spotkanie z plemieniem Karo. Ludzie Karo są znani z tatuowania i nacinania ciała. Po południu dalsza jazda do Turmi. Nocleg na kempingu lub w lodge.

Dzień 8:Omorate

Przejazd do Omorate, miasta granicznego z Kenią. Przeprawa w drewnianych dłubankach przez rzekę Omo do wsi plemienia Dasenech. Powrót do Turmi

Dzień 9: Konso

Przejazd do Konso przez Arbore lub Key Afer. Trasa zależy od przejezdności dróg.Jeżeli pojedziemy przez Arbore przystanek w punkcie widokowym na słone jezioro Stefanii (Czoł Bahyr). Krótka wizyta we wsi plemienia Arbore. Wizyta we wsi ludu Konso. Nocleg na kampingu lub w lodge.

Dzień 10: Wendogenet lub Langano

Przejazd z Konso do Wendogenet lub Langano. Jeżeli pojedziemy do Wendogenet kąpiel w gorących źródłach. Wendogenet jest również doskonałym miejscem do obserwacji ptaków. Nocleg w Wabishebele. Jezioro Langano które jest drugą opcją trasy to jedyne jezioro w Etiopii w którym można się bez obawy kąpać. Zawdzięczamy to specyficznemu, alkalicznemu odczynowi wody.

Dzień 11: Addis Abeba

Jeżeli nocleg był w Wabishebele rano wycieczka na oglądanie ptaków. Czas wolny na kąpiel w przypadku noclegu w Langano. Następnie przejazd do Addis Abeby. Przystanek nad jeziorem Ziway, gromadzą się tu tysiące ptaków w tym imponujących rozmiarów marabuty. Wieczorem pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji i transfer na lotnisko.

Formularz kontaktowy