Pielgrzymki do Etiopii

Ethiopia Lalibela Tour

Wyjazd na pielgrzymkę do Etiopii dostarcza wrażeń i przeżyć jakich trudno doświadczyć w innym miejscu. Kraj jest od wieków niezłomną ostoją wiary chrześcijańskiej, z tej racji Etiopia nazywana bywa wyspą czarnego chrześcijaństwa otoczoną morzem islamu. To otoczenie- często niestabilne- wpływa na postrzeganie Etiopii jako kraju niebezpiecznego dla turystyki. Jest to całkowicie błędne spojrzenie. Etiopia jest krajem otwartym i bezpiecznym.

Jest pewne, że Etiopia miała liczne kontakty ze światem chrześcijańskim już w czasach apostolskich, zaś w IV wieku chrześcijaństwo ustanowiono religią państwową. Historycy uważają, że był to drugi chrześcijański kraj ( pierwszym była Armenia). W Etiopskim Kościele Ortodoksyjnym przetrwało wiele obrzędów i zwyczajów nam już kompletnie obcych. Pielgrzymka do Etiopii to jakby wyprawa do źródeł naszej wiary.

Z punktu widzenia turysty Etiopię najlepiej podzielić na dwa obszary: chrześcijańską w większości, bogatą w zabytki północ i afrykańskie w duchu południe. Z tej racji większość pielgrzymek koncentruje swój pobyt na północy kraju. Jeśli chodzi o warianty zwiedzania to na północy możliwe są pielgrzmki lotnicze, z przelotami wewnętrznymi pomiędzy większymi miastami. Etiopskie narodowe linie lotnicze – Ethiopian Airlines cieszą się zasłużenie bardzo dobrą opinią, są członkiem sojuszu Star Alliance – tego samego w którym jest nasz LOT.

Druga opcja to pielgrzymki w całości odbywane lądem gdy środkiem transportu jest autokar. Od sposobu poruszania się i programu zależy długość pielgrzymki. Przy wariancie lotniczym na zobaczenie najważniejszych atrakcji północnej Etiopii potrzeba 7 dni, autokarem 12 dni. Rozpatrując wylot z Polski należy dodać 2 dni na przeloty międzynarodowe do stolicy Etiopii Addis Abeby. Autokarowy wariant pielgrzymki, choć dłuższy, jest tańszy, bo przeloty wewnętrzne są w Etiopii relatywnie drogie. Z drugiej strony podróż lądowa, choć niewątpliwie bardziej męcząca, dostarcza wrażeń jakich z pokładu samolotu się nie doświadczy.

By zobaczyć południe Etiopii trzeba poruszać się samochodami terenowymi z napędem na cztery koła. Sensowna trasa na południe Etiopii to minimum 7 dodatkowych dni. Można ją dołączyć do programu jako wariant opcjonalny dla całej lub części grupy.

Z Polski do Etiopii nie ma bezpośrednich przelotów, konieczna jest przesiadka. Pielgrzymkę można rozpocząć wylatując z: Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania, Krakowa, Bydgoszczy, Wrocławia, Lublina.

Jako, że TimelessEthiopia jest etiopskim biurem podróży znamy ten kraj w każdym szczególe. Bo to jest po prostu nasz kraj. Dlatego jesteśmy w stanie przygotować pielgrzymkę po dowolnej trasie, dla każdej grupy, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. I oczywiście zaoferować najlepszy serwis. Każda parafia i każda pielgrzymka ma swoją specyfikę. Dlatego nie ma sensu dopasowywać swojej wyprawy do standardowych programów oferowanych przez biura podróży. My dopasujemy wszystko do indywidualnych potrzeb.

Formularz kontaktowy

Nasza oferta to:

Wycieczki dla firm i turystów indywidualnych, obserwacje ptaków, trampingi i wyprawy w góry, trekkingi, wyjazdy incentive – czyli "szyte na miarę", zgodnie z życzeniami naszych Klientów, aktywne wakacje, wyjazdy motywacyjne, safari, wakacje na kempingach, safari fotograficzne, zwiedzanie miejsc historycznych, poznawanie lokalnych kultur, wyprawy ekologiczne, pielgrzymki szlakami biblijnymi, obsługa ekip filmowych, wszelkiego rodzaju pobyty specjalistyczne, bilety lotnicze, rezerwacje hoteli i wypożyczanie samochodów

WTTC SafeTravels R Stamp

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

Address
Nifas Silk Lafto Sub city, Wereda 09 Saris Addisu Seffer, Heyday Hotel
Address
Addis Ababa, Ethiopia
Phone
+251 118 889 695
Phone
+251 114 709 089
Mobile
+251 911 510 881
Address
Kontakt w języku polskim
Mobile
+48 602 344 248
Mobile
+251 94 429 6595
Mail
andrzej@timelessethiopia.pl