Kraj Afarów

Kraj Afarów
/ PROGRAMY

 

TET 007 KRAJ AFARÓW

 

Dzień 1:

Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby na międzynarodowe lotnisko Bole. Przejazd na nocleg do hotelu.

Dzień 2:

Wcześnie rano wyjazd do Awash. Obiad w Awash Fall Lodge. Po południu safari w Parku Awash, podziwianie majestatycznych wodospadów na rzece Awash. Nocleg w lodge. Do przejechania 143 km, co zajmuje 3 godziny.

Dzień 3:

Przejazd do Semery, stolicy regionu Afar. Po drodze zachwycają niezwykłe krajobrazy Wielkiego Rowu. Wizyta we wsi Afarów. W Semerze każdy turysta musi wykupić pozwolenie na poruszanie się po prowincji Afar. Obowiązkowe jest zabranie w dalszą podróż lokalnego przewodnika i policjantów do ochrony. Nocleg w lokalnym hotelu lub na kempingu. Do przejechania 350 km, co zajmuje 6 godzin.

Dzień 4:

Przejazd do Afdery, miejsca gdzie od wieków pozyskuje się ze słonego jeziora sól. To prawdziwy "koniec świata" miejsce, do którego robotnicy przyjeżdżają tylko na kilka zimowych miesięcy, w innych z powodu upałów nie da się żyć, nie wspominając o pracy. Nocleg na kempingu lub w lokalnym hotelu. Do przejechania 237, co zajmuje 5 godzin.

Dzień 5:

Przejazd przez pustynię do podnóża wulkanu Erta Ale ( 613 n.p.m.) . Gdy słońce zacznie chylić się ku zachodowi i tym samym spadnie nieco temperatura rozpocznie się wspinaczka na wulkan. Nie jest to trudna trasa, ale z powodu upału dość wyczerpująca. Do przejścia 15 kilometrów. Na zdobywców czekają nocne zdjęcia na szczycie wulkanu. Nocleg na kempingu. Do przejechania 30 km.

Dzień 6:

O świcie powrót z wulkanu i po odpoczynku przejazd do afarskiej wsi Hamed Ela, położonej w Depresji Dalol, najniżej położonym miejscu na ziemi ( 116 metrów poniżej poziomu morza). Mieszkają w niej robotnicy pozyskujący sól. Tam też formują się karawany wielbłądów transportujących sól w głąb kraju. Nocleg na kempingu. Do przejechania 85 km.

Dzień 7:

Wycieczka do słonego jeziora Dallol. To najniższy punkt na terenie Etiopii. Podziwianie utworzonych przez gorącą wodę zachwycająco barwnych i niezwykłych w kształcie formacji skalnych. Przejazd do miejsca gdzie w potwornym upale wydobywana jest sól. Sposób pracy i transportu nie zmienił się od wieków. Nocleg na kempingu.

Dzień 8:

Przejazd przez Berahile do Mekele - stolicy regionu Tigray. Po tej samej trasie idą karawany wielbłądów transportujących słony skarb. Nocleg w hotelu.

Dzień 9:

Przejazd na lotnisko i przelot do Addis Abeby. Czas na zakupy. Wieczorem kolacja połączona z pokazem etiopskich tańców i przejazd na lotnisko.

 

Formularz kontaktowy

Dlaczego warto wybrać Timeless Ethiopia?

Specjaliści którym można zaufać

Daty wypraw na zamówienie

Programy dostosowane do zainteresowań

Profesionalny i niezawodny service

Wsparcie przed, podczas i po wyprawie

Licencja wydana przez Ethiopia's Tourist Authority

 

 Seeing is believing!

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

P. O. BOX 250 Code 1110 Addis Ababa, Saris Addisu Sefer, Heyday Hotel

Tel.: +251 114 70 9089

Fax: +251 115 546 708

Mobile: +251 911 510 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt po polsku

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. kom.: +48 602 344 248

Tel. kom. w Etiopii: +251 922 587 850 

Formularz kontaktowy

Mapa drogowa Etiopii

Polecamy najnowszą mapę Etiopii przygotowaną przez wydawnictwo katograficzne Europilot. Zawiera ona przewodnik po Etiopii w języku polskim.