Harer

Harer

Harer to otoczone kamiennymi murami miasto meczetów, barwnych bazarów, centrum muzułmańskiej nauki i szkół. Zlokalizowany na wysokiej skarpie, otoczony bezkresnymi równinami, uważany jest za czwarte święte miasto islamu po Mekce, Medinie i Jerozolimie. Przez wieki był niepodległy, został wcielony do Etiopii przez cesarza Menelika. Harer w dawnych czasach mógł być podziwiany dopiero po długiej podróży karawaną, na grzbiecie wielbłąda lub muła. Dziś i tu świat się skurczył, Harar leży zaledwie o godzinę drogi od Dire Dawa współczesnego etiopskiego miasta, w pobliżu biegnie linia kolejkowa łącząca Addis Adebę z portem w Dżibuti. Jest tu również całkiem spore, miendzynarodowe lotnisko.

Uwaga!!!

Obecnie, z powodu trwającego konfliktu, nie jest możliwe podróżowanie do leżącej na północy kraju prowincji Tigrai. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że sytuacja nie zmieni się do końca roku.  

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie.

Program zaczyna się i kończy w Addis Abebie, bez problemu można go połączyć ze zwiedzaniem innych części Etiopii.

 

TEP 010 - HARER 

Czas trwania: 3 dni/ 2 noce

Zakwaterowanie: Hotele

Dzień 1: Addis Abeba - Dire Dawa

Transfer na lotnisko i przelot do Dire Dawa. Nocleg w Dire Dawa lub przejazd do Hareru. Po drodze przystanek na  największym w Etiopii targu chatu (khatu).  w Avaday

Dzień 2: Harer

Zwiedzanie Hareru, otoczonego murami miasta o charakterze odmiennym od innych etiopskich agromelacji. Uważane jest za centrum duchowe etiopskich muzułmanów, nazywane po arabsku Madeenat-ul-Awliya (Miasto Świętych). To według niektórych wyznawców islamu czwarty pod względem świętości ośrodek po Mekce, Medynie i Jerozolimie. Wizyta na targu gdzie obok siebie handlują chrześcijańscy i muzułmańscy sprzedawcy. Wieczorem udział w karmieniu hien. To niesamowity spektakl, gdy dzikie zwierzęta są karmione z ręki przez „człowieka od hien”. Początkowo bardzo bojaźliwe po pewnym czasie sięgają po kawałki mięsa podawane na patyku rękami, a nawet ustami. Niezwykłe są domy w Harer, ich styl przypomina tradycyjną architekturę arabskich miast na wybrzeżu. Na ścianach wiszą miski, talerze i koszyki o bardzo interesujących wzorach. W Harerze przez wiele lat mieszkał francuski poeta Arthur Rimbaud.

Dzień 3: Harer- Dire Dawa- Addis Abeba

Przejazd na lotnisko w Dire Dawa, lot powrotny do Addis Abeby.  

Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie. 

Formularz kontaktowy

 

Nasza oferta to:

Wycieczki dla firm i turystów indywidualnych, obserwacje ptaków, trampingi i wyprawy w góry, trekkingi, wyjazdy incentive – czyli "szyte na miarę", zgodnie z życzeniami naszych Klientów, aktywne wakacje, wyjazdy motywacyjne, safari, wakacje na kempingach, safari fotograficzne, zwiedzanie miejsc historycznych, poznawanie lokalnych kultur, wyprawy ekologiczne, pielgrzymki szlakami biblijnymi, obsługa ekip filmowych, wszelkiego rodzaju pobyty specjalistyczne, bilety lotnicze, rezerwacje hoteli i wypożyczanie samochodów

WTTC SafeTravels R Stamp

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

Address
Nifas Silk Lafto Sub city, Wereda 09 Saris Addisu Seffer, Heyday Hotel
Address
Addis Ababa, Ethiopia
Phone
+251 118 889 695
Phone
+251 114 709 089
Mobile
+251 911 510 881
Address
Kontakt w języku polskim
Mobile
+48 602 344 248
Mobile
+251 94 429 6595
Mail
andrzej@timelessethiopia.pl