Etiopia 19 dni, transport dżipami

North and South Ethiopia Tour

. Program obejmuje wszystkie najważniejsze atrakcje tego kraju, zarówno część historyczną na północy jak również Dolinę Omo. Cała trasa jest realizowana transportem lądowym. W przypadku mniejszych grup samochodami terenowymi. Gdy liczba gości jest większa można podróżować busem lub małym autobusem

Lalibela, Aksum, Gonder, klasztory na jeziorze Tana, wodospad na Nilu Błękitnym to obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Etiopii. Czymś zupełnie odmiennym jest południe kraju. Plemiona zamieszkujące Dolinę Omo żyją nadal tak jak przed setkami lat.

Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie.

TEP 003 - Etiopia 19 dni, transport dżipami

Trasa obejmuje północ i południe kraju

Czas trwania: 19 nocy/19 dni

Zakwaterowanie: Hotele/lodge

Dzień 1: Addis Abeba

Wieczorem lub w nocy przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby na międzynarodowe lotnisko Bole. Transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu, odświeżeniu i odpoczynku po trudach podróży zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowy gdzie mnożna zaznajomić się z historią i współczesnością Etiopii. .Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka odkryty w 1974 roku, a pochodzącego sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje i uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta – 3200 m n.p.m. Nocleg w hotelu Heyday lub podobnym.

Dzień 2: Bahir Dar

Po śniadaniu przejazd przez tereny rolnicze do Debre Markos. Zwiedzanie jednego z najważniejszych dla Etiopczyków klasztorów Debre Libanos. Po drodze podziwianie Kanionu Nilu Błękitnego prze wielu podróżników uważanego za piękniejszy od amerykańskiego Wielkiego Kanionu. Dalsza jazda do miejscowości Bahir Dar przez niezwykle malownicze tereny, spotkania z ludem Amhara i wizyta w ich wioskach. Nocleg w hotelu Delano lub podobnym

Dzień 3: Bahir Dar

Po śniadaniu przejazd do położonych 32 kilometrów od Bahir Daru wodospadów na Nilu Błękitnym. Po południu rejs po największym etiopskim jeziorze Tana do ukrytych na wyspach monastyrów. Po jeziorze nadal pływają łodzie wykonane z papirusu. U tutejszych wieśniaków Thor Heyerdahl pobierał nauki przed wyprawą Ra. Będzie okazja by zobaczyć miejsce w którym Nil Błękitny bierze swój początek. Nocleg w hotelu.l

Dzień 4: Gonder

Po śniadaniu przejazd do Gonder -XVII wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasidelous w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To budowla jakiej nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju. Po południu zwiedzanie zamku i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidelousa. Wycieczka do wioski Czarnych Żydów - Felaszy. Nocleg w hotelu Kino lub podobnym

Dzień 5: Park Narodowy Gór Siemem

Przejazd do Debark w górach Parku Narodowego Siemen. Wypatrywanie dżelad - jedynych trawożernych małp na świecie, pasących się czasem w stadach liczących po kilkaset osobników. Nocleg w Debark.

Dzień 6: Przejazd do Aksum

Przejazd dolinami Semen do Aksum. Po drodze podziwianie wspaniałych krajobrazów wzdłuż pasma Gór Siemen i Tekeze Gorge. Góry Semen są na liście dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Nocleg w hotelu Consolar lub podobnym

Dzień 7: Aksum

Zwiedzanie Aksum (lista UNESCO), kolebki chrześcijaństwa etiopskiego. Zwiedzanie przedchrześcijańskich obelisków, kaplicy w której przechowywana jest legendarna Arka Przymierza, katedry Najświętszej Marii Panny, pozostałości pałacu królowej Saby, muzeum archeologicznego i królewskich grobowców. Nocleg w hotelu.

Dzień 8: Przejazd do Mekele

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Adigrat przez Góry Adwa. Krótka wizyta w Yeha gdzie znajduje się licząca ponad 2500 lat Świątynia Księżyca i kościół Aba Aftse. Zwiedzanie ( tylko dla panów, panie czekają u podnóża góry) jednego z najstarszych etiopskich monastyrów Debre Damo. Lunch w Adigrat mieście granicznym z Eritreą. Dalsza jazda do Mekele przez Hawzen. Nocleg w hotelu w Mekele. Hotel Hiltop lub podobny

Dzień 9: Przejazd do Lalibeli

Długi przejazd do Lalibeli. Szutrowa droga prowadzi przez wyjątkowo majestatyczne góry. Czekają gigantyczne, surowe skały i bajeczne doliny. Nocleg w hotelu Tukul Village lub podobnym.

Dzień 10: Lalibela

Całodzienne zwiedzanie Lalibeli uznawanej za ósmy cud świata. (lista UNESCO) . To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym, miejsce gdzie w XII wieku król Lalibela kazał wykuć w skale wulkanicznej 11 kościołów. W dzień pracowały przy tym tysiące robotników, nocą pomagali aniołowie. Kościoły zostały wykute w taki sposób, że ich dachy są położone równo z powierzchnią gruntu. Zwiedzanie najpiękniejszych kościołów. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego. Bete Medahne Alem - to największy monolityczny kościół na naszej planecie. Lalibela to jednocześnie dla Etiopczyków Nowa Jerozolima z całą symboliką Ziemi Świętej. Nocleg w hotelu.

Dzień 11: Przejazd do Dessie

Przejazd do Dessie lub Kombolcha przez wyżynę Dilb. To najwyższy punkt na trasie - ponad 3300 m n.p.m.. Nocleg w hotelu.

Dzień 12: Przejazd do Addis Abeby

Przejazd do Addis Abeby . Jeżeli dopisze szczęście ostatnie podziwianie jedynych trawożernych małp na świecie – Gelada. Przystanek na punkcie widokowym Tarma Ber skąd można podziwiać Wielki Rów Afrykański w całej okazałości. Nocleg w hotelu Heyday.

Dzień 13: Arba Myncz

Przejazd do położonego nad jeziorem Chamo miasta Arba Myncz. Będziemy jechać przez ziemie zamieszkane przez plemiona Oromo, Alaba, Wolayta. Nocleg w hotelu Ezana lub podobnym.

Dzień 14: Dorze, jezioro Czamo

Rano wyjazd do wsi plemienia Dorze. Po południu rejs po jeziorze Czamo (Chamo) , oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków. Nocleg w tym samym hotelu.

Dzień 15: Konso

Po śniadaniu przejazd przez ziemie ludu Konso, podziwianie barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach. Podziwiane osobliwości geologicznej nazywanej przez miejscowych „Nowym Jorkiem”. Wizyta w jednej z wpisanych na listę UNESCO wsi Konso. Nocleg w hotelu w Dżinka (Jinka).

Dzień 16: Mursi

Przejazd do Parku Narodowego Mago do wsi plemienia Mursi. Kobiety z tego plamienia wkładają sobie w dolną wargę talerzyki, mężczyźni dekoracyjnie malują ciała. Po południu przejazd do Turmi , nocleg w lodge.

Dzień 17: Omorate

Po śniadaniu przejazd do Omorate nad rzeką Omo, tuż przy granicy z Kenią. Przeprawa dłubankami na drugi brzeg rzeki, do wsi plemienia Dasenech. Powrót do Turmi.

Dzień 18: Arba Myncz

Przejazd do Arba Myncz przez Key Afer lub Erbore. Trasa zależy od przejezdności dróg. Jeżeli pojedziemy przez Erbore przystanek przy skalnym ostańcu, z którego widać jezioro Chiew Bahyr, zwane kiedyś jeziorem Stefanii i wizyta we wsi plemiona Erbore. Nocleg w hotelu Ezana lub podobnym.

Dzień 19: Addis Abeba

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Addis Abeby. Po drodze wizyta w Tiya, zwiedzanie kompleksu kamiennych steli (kompleks znajduje się na liście UNESCO). Wieczorem pożegnalna kolacja z tradycyjną muzyką i pokazem tańców w typowej etiopskiej restauracji.

Formularz kontaktowy