Etiopia 16 dni, transport samolotami i dżipami

Etiopia 16 dni, transport samolotami i dżipami
/ PROGRAMY

Etiopia 16 dni, transport samolotami i dżipami

Dzień 1:

Przelot do Addis Abeby.

Dzień 2:

W nocy lub rano przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra.. pra ... przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. W ostatnim czasie na terenie Etiopii odkryto jeszcze starsze szczątki ludzkie, również eksponowane w muzeum. Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w dawnym pałacu Hajle Selassje i katedry świętej Trójcy w której spoczywa ostatni etiopski cesarz. Zobaczymy barwny targ -Merkato, uważany za największy w Afryce. Ze wzgórza Entoto ( 3200 m n. p. m. ) będziemy podziwiać panoramiczny widok na miasto. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3:

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bahyr Dar (lot trwa godzinę). Tego samego dnia czeka nas wycieczka do wodospadów na Nilu Błękitnym (30 km od Bahir Dar). Zaś po południu rejs łodzią po największym etiopskim jeziorze Tana. Na wyspach i półwyspach oblanych jego wodami znajduje się ponad 20 kościołów i klasztorów. Zobaczymy uważany za najpiękniejszy Ura Kidane Mihret z XVI wieku, zlokalizowany na półwyspie Zagwe. Po jeziorze do dziś pływają łodzie wykonane z papirusu. U tutejszych wieśniaków Thor Heyerdal pobierał nauki przed wyprawą Ra. Wpłyniemy łodzią w miejsce gdzie Nil Błękitny bierze swój początek, jeśli dopisze szczęście spotkamy hipopotamy. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4:

Po śniadaniu przejazd do Gonder (180 km) -XVII wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasidelous w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To zespół budowli jakiego nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju, nazywany często „afrykańskim Camelotem". Po południu zwiedzanie zamków i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidelousa. Wycieczka do wioski Czarnych Żydów - Falaszy. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5:

Rano transfer na lotnisko, trwający pół godziny przelot do Lalibeli (lista UNESCO) , uznawanej za ósmy cud świata. Zakwaterowanie w hotelu zlokalizowanym w centrum miasta. Tego samego dnia zwiedzanie pierwszej grupy wykutych w skałach, niesamowitych kościołów z XIII wieku. To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym. Jak głosi legenda przy budowie jedenastu kościołów w dzień pracowali robotnicy nocą aniołowie. Kolacja i nocleg w hotelu

Dzień 6:

Przed południem wycieczka na mułach lub koniach w góry. Podziwianie wykutego w skale klasztoru Aszeton Marjam . W czasie wycieczki możliwość poznania lokalnych ptaków, ziół i roślin. Po południu zwiedzanie drugiej i trzeciej grupy lalibelskich kościołów - najpiękniejszych w zachodzącym słońcu. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego, Bete Medhane Alem to największy monolityczny kościół na świecie. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7:

Przed południem przejazd na lotnisko w Lalibeli, 45 minutowy lot do Aksum (lista UNESCO), kolebki chrześcijaństwa etiopskiego. Zwiedzanie przedchrześcijańskich obelisków, katedry Najświętszej Marii Panny, pozostałości pałacu królowej Saby, muzeum archeologicznego i królewskich grobowców. Podziwianie kaplicy w której przechowywana jest legendarna Arka Przymierza. Kolacja i nocleg w hotelu

Dzień 8:

W zależności od rozkładu wylot do Addis Abeby. Czas wolny na zakupy.

Dzień 9:

Przejazd do Awasa, po drodze jeziora Wielkiego Rowu Afrykańskiego Ziway, Abiata i Shala. Wszystkie bardzo bogate w najróżniejsze gatunki ptaków. Dalsza jazda do położonego nad jeziorem Chamo miasta Arbamich. Wizyty we wsiach plemion Sidama, Oromo, Wolayta. Nocleg w hotelu.

Dzień 10:

Przed południem safari w parku narodowym Necz Sar. Zobaczymy między innymi strusie, zebry i endemiczne antylopy. Po południu rejs po jeziorze Chamo , oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków. Nocleg w tym samym hotelu.

Dzień 11:

Po śniadaniu przejazd przez ziemie ludu Konso, podziwianie barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach i drewnianych rzeźb ustawianych na grobach. W dalszej części drogi spotkanie z ludem Woito żyjącym nad rzeką Woito. Nocleg na kampingu w Jinka.

Dzień12:

Wycieczka do wsi plemienia Mursi. Kobiety z tego plamienia wkładają sobie w dolną wargę talerzyki, mężczyźni dekoracyjnie malują ciała. Przejazd do Turmi , nocleg na kempingu.

Dzień 13:

Wycieczka do Omorate nad rzeką Omo, tuż przy granicy z Kenią. Przeprawa na drugi brzeg rzeki. Lub przejazd do nad rzekę Omo wsi plemienia Karo. Powrót i nocleg na kampingu w Turmi.

Dzień 14:

Przejazd do Arbaminch. Po drodze wizyty we wsiach plemion Erbore i Konso. Nocleg w hotelu Bekele Mola.

Dzień 15:

Rano wyjazd do wsi plemienia Dorze. Budują oni niezwykłe domy w kształcie głowy słonia. Powstają z bambusa i liścia tzw. „fałszywych bananowców" osiągają wysokość 15 metrów. Przejazd Addis Abeby na trasie wspaniała sceneria jezior Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko.

Dzień 16:

Wylot do Polski

Formularz kontaktowy

Dlaczego warto wybrać Timeless Ethiopia?

Specjaliści którym można zaufać

Daty wypraw na zamówienie

Programy dostosowane do zainteresowań

Profesionalny i niezawodny service

Wsparcie przed, podczas i po wyprawie

Licencja wydana przez Ethiopia's Tourist Authority

 

 Seeing is believing!

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

P. O. BOX 250 Code 1110 Addis Ababa, Saris Addisu Sefer, Heyday Hotel

Tel.: +251 114 70 9089

Fax: +251 115 546 708

Mobile: +251 911 510 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt po polsku

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. kom.: +48 602 344 248

Tel. kom. w Etiopii: +251 922 587 850 

Formularz kontaktowy

Mapa drogowa Etiopii

Polecamy najnowszą mapę Etiopii przygotowaną przez wydawnictwo katograficzne Europilot. Zawiera ona przewodnik po Etiopii w języku polskim.