Etiopia 15 dni, transport samolotami i dżipami

Ethiopia Lalibela Tour

To jeden z najpopularniejszch programów zwiedzania Etiopii. Obejmuje wszystkie najważniejsze atrakcje tego kraju, zarówno część historyczną na północy jak również Dolinę Omo

Lalibela, Aksum, Gonder, klasztory na jeziorze Tana, wodospad na Nilu Błękitnym to obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Etiopii. Czymś zupełnie odmiennym jest południe kraju. Plemiona zamieszkujące Dolinę Omo żyją nadal tak jak przed setkami lat.

Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie.

 

TEP 001 - Etiopia 15 dni, transport samolotami i dżipami

Czas trwania: 15 nocy/ 15 dni

Zakwaterowanie: Hotele i lodge

Dzień 1: Addis Abeba

Wieczorem lub w nocy przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby na międzynarodowe lotnisko Bole. Transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu, odświeżeniu i odpoczynku po trudach podróży zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowy gdzie mnożna zaznajomić się z historią i współczesnością Etiopii. .Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka odkryty w 1974 roku, a pochodzącego sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje i uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta – 3200 m n.p.m. Nocleg w hotelu Heyday lub podobnym.

Dzień 2: Bahir Dar

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bahir Dar (lot trwa godzinę). Tego samego dnia wycieczka do wodospadów na Nilu Błękitnym (30 km od Bahir Dar). Po południu rejs łodzią po największym etiopskim jeziorze Tana do leżących na wyspach monastyrów. Nocleg hotelu Delano lub podobnym.

Dzień 3: Gonder

Po śniadaniu przejazd do Gonder (180 km) -XVII wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasiladas w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To budowla jakiej nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju. Po południu zwiedzanie zamku i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidelousa. Nocleg w hotelu Kino lub podobnym.

Dzień 4: Góry Semien

Przejazd do Parku Narodowego Semien, wpisanego na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Niesamowicie malownicze pasmo górskie, pełne kanionów, nad którymi górują wierzchołki wygasłych wulkanów, nazywane jest Dachem Czarnego Lądu. Czekają na nas zapierające dech w piersiach widoki i dziesiątki dżelad - jedynych trawożernych małp na świecie. Zwierzęta nie są agresywne, pozwalają zbliżyć się do siebie, fotografować. Przystanek we wsi "Czarnych Żydów - Falaszy. Powrót do hotelu w Gonder, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 180 km, z czego ok. 160 km, to drogi asfaltowe).

Dzień 5: Lalibela

Rano transfer na lotnisko, trwający pół godziny przelot do Lalibeli (lista UNESCO) , uznawanej za ósmy cud świata. Zakwaterowanie w hotelu zlokalizowanym w centrum miasta. Tego samego dnia zwiedzanie pierwszej grupy wykutych w skałach, niesamowitych kościołów z XIII wieku. Nocleg w hotelu Tukul Village lub podobnym.

Dzień 6: Lalibela

Przed południem wycieczka do klasztoru Neakuyto Leab z XIII. W czasie wycieczki możliwość poznania lokalnych ptaków, ziół i roślin. Po południu zwiedzanie drugiej i trzeciej grupy kościołów w Lalibeli najpiękniejszych w zachodzącym słońcu. Nocleg w hotelu.

Dzień 7: Aksum

Przed południem przejazd na lotnisko w Lalibeli, 45 minutowy lot do Aksum (lista UNESCO), kolebki chrześcijaństwa etiopskiego. Zwiedzanie przedchrześcijańskich obelisków, podziwianie kaplicy w której przechowywana jest legendarna Arka Przymierza, katedry Najświętszej Marii Panny, pozostałości pałacu królowej Saby, muzeum archeologicznego i królewskich grobowców. Nocleg w hotelu Consolar lub podobnym.

Dzień 8: Ziway

W zależności od rozkładu wylot do Addis Abeby. Początek drogi na południe Etiopii. Przystanek nad jeziorem Ziway w miejscu gdzie gromadzą się setki egzotycznych ptaków. Można tam podziwiać między innymi marabuty, warugi, orły, czaple, ibisy i zimorodki. Nocleg w hotelu nad jeziorem Ziway. Ewentualnie przejazd na nocleg do Shashamane, gdzie na ziemi podarowanej przez cesarza Hajle Selasje mieszkają Rastafarianie.

Dzień 9: Arba Myncz

Przejazd do położonego nad jeziorem Chamo miasta Arba Myncz. Będziemy jechać przez ziemie zamieszkane przez plemiona Oromo, Alaba, Wolayta. Nocleg w hotelu Ezana lub podobnym.

Dzień 10: Dorze, jezioro Czamo

Rejs po jeziorze Czamo (Chamo), oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków. Po południu wyjazd w góry do wsi plemienia Dorze. Nocleg w tym samym hotelu.

Dzień 11: Konso

Po śniadaniu przejazd przez ziemie ludu Konso, obserwacja barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach. Podziwiane osobliwości geologicznej nazywanej przez miejscowych "Nowym Jorkiem". Wizyta w jednej z wpisanych na listę UNESCO wsi Konso. Nocleg w hotelu w Dżinka (Jinka).

Dzień 12: Mursi

Przejazd do Parku Narodowego Mago do wsi plemienia Mursi. Kobiety z tego plamienia wkładają sobie w dolną wargę talerzyki, mężczyźni dekoracyjnie malują ciała. Po południu przejazd do Turmi , nocleg w lodge.

Dzień 13: Omorate

Po śniadaniu przejazd do Omorate nad rzeką Omo, tuż przy granicy z Kenią. Przeprawa dłubankami na drugi brzeg rzeki, do wsi plemienia Dasenech. Powrót do Turmi.

Dzień 14: Arba Myncz

Przejazd do Arba Myncz przez Key Afer lub Erbore. Trasa zależy od przejezdności dróg. Jeżeli pojedziemy przez Erbore przystanek przy skalnym ostańcu, z którego widać jezioro Chiew Bahyr, zwane kiedyś jeziorem Stefanii i wizyta we wsi plemiona Erbore. Nocleg w hotelu Ezana lub podobnym.

Dzień 15: Addis Abeba

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Addis Abeby. Po drodze wizyta w Tiya, zwiedzanie kompleksu kamiennych steli (kompleks znajduje się na liście UNESCO). Wieczorem pożegnalna kolacja z tradycyjną muzyką i pokazem tańców w typowej etiopskiej restauracji.

Formularz kontaktowy