Etiopia 11 dni, transport samolotami i dżipami

Ethiopia Lalibela Tour

Skrócony do 11 dni program zwiedzania północy i południa Etiopii. Podobnie jak program 15 dniowy zawiera wszystkie najważniejsze atrakcje tego kraju, zarówno część historyczną na północy jak również Dolinę Omo. Pominięte zostały dni możliwe do usunięcia, pozostawione te których pominąć nie wolno.

Lalibela, Aksum, Gonder, klasztory na jeziorze Tana, wodospad na Nilu Błękitnym to obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Etiopii. Czymś zupełnie odmiennym jest południe kraju. Plemiona zamieszkujące Dolinę Omo żyją nadal tak jak przed setkami lat.

 

Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie.

TEP 002 - Etiopia 11 dni, transport samolotami i dżipami

Czas trwania: 11 nocy/ 11 dni

Zakwaterowanie: Hotele i lodge

Dzień 1: Addis Abeba

Wieczorem lub w nocy przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby na międzynarodowe lotnisko Bole. Transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu, odświeżeniu i odpoczynku po trudach podróży zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowy gdzie mnożna zaznajomić się z historią i współczesnością Etiopii. .Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka odkryty w 1974 roku, a pochodzącego sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje i uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta – 3200 m n.p.m. Nocleg w hotelu Heyday lub podobnym.

Dzień 2: Bahir Dar

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bahir Dar (lot trwa godzinę). Tego samego dnia wycieczka do wodospadów na Nilu Błękitnym (30 km od Bahir Dar). Po południu rejs łodzią po największym etiopskim jeziorze Tana do leżących na wyspach monastyrów. Nocleg hotelu Delano lub podobnym.

Dzień 3: Gonder

Po śniadaniu przejazd do Gonder (180 km) -XVII wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasiladas w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To budowla jakiej nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju. Po południu zwiedzanie zamku i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidelousa. Wizyta we wsi "Czarnych Żydów - Falaszy. Nocleg w hotelu Kino lub podobnym.

Dzień 4: Lalibela

Rano transfer na lotnisko, trwający pół godziny przelot do Lalibeli (lista UNESCO) , uznawanej za ósmy cud świata. Zakwaterowanie w hotelu zlokalizowanym w centrum miasta. Tego samego dnia zwiedzanie wykutych w skałach, niesamowitych kościołów z XIII wieku. Nocleg w hotelu Tukul Village lub podobnym.

Dzień 5: Aksum

Przed południem przejazd na lotnisko w Lalibeli, 45 minutowy lot do Aksum (lista UNESCO), kolebki chrześcijaństwa etiopskiego. Zwiedzanie przedchrześcijańskich obelisków, podziwianie kaplicy w której przechowywana jest legendarna Arka Przymierza, katedry Najświętszej Marii Panny, pozostałości pałacu królowej Saby, muzeum archeologicznego i królewskich grobowców. Nocleg w hotelu Consolar lub podobnym.

Dzień 6: Ziway

W zależności od rozkładu wylot do Addis Abeby. Początek drogi na południe Etiopii. Przystanek nad jeziorem Ziway w miejscu gdzie gromadzą się setki egzotycznych ptaków. Można tam podziwiać między innymi marabuty, warugi, orły, czaple, ibisy i zimorodki. Nocleg w hotelu nad jeziorem Ziway. Ewentualnie przejazd na nocleg do Shashamane, gdzie na ziemi podarowanej przez cesarza Hajle Selasje mieszkają Rastafarianie.

Dzień 7: Arba Myncz

Przejazd do położonego nad jeziorem Chamo miasta Arba Myncz. Będziemy jechać przez ziemie zamieszkane przez plemiona Oromo, Alaba, Wolayta. Po drodze przejazd w góry do wsi plemienia Dorze. Nocleg w hotelu Ezana lub podobnym.

Dzień 8: Konso

Po wczesnym śniadaniu rejs po jeziorze Czamo (Chamo), oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków. przejazd przez ziemie ludu Konso, obserwacja barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach. Wizyta w jednej z wpisanych na listę UNESCO wsi Konso. Nocleg w hotelu w Dżinka (Jinka).

Dzień 9: Mursi

Przejazd do Parku Narodowego Mago do wsi plemienia Mursi. Kobiety z tego plamienia wkładają sobie w dolną wargę talerzyki, mężczyźni dekoracyjnie malują ciała. Po południu przejazd do Turmi , nocleg w lodge.

Dzień 10: Arba Myncz

Przejazd do Arba Myncz przez Key Afer lub Erbore. Trasa zależy od przejezdności dróg. Jeżeli pojedziemy przez Erbore przystanek przy skalnym ostańcu, z którego widać jezioro Chiew Bahyr, zwane kiedyś jeziorem Stefanii i wizyta we wsi plemiona Erbore. Nocleg w hotelu Ezana lub podobnym.

Dzień 11: Addis Abeba

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Addis Abeby. Po drodze wizyta w Tiya, zwiedzanie kompleksu kamiennych steli (kompleks znajduje się na liście UNESCO). Wieczorem pożegnalna kolacja z tradycyjną muzyką i pokazem tańców w typowej etiopskiej restauracji.

Formularz kontaktowy