Dżibuti

Dżibuti
/ PROGRAMY

 

Dżibuti

 

Dzień 1

Przylot do Dżibuti, niewielkiego państwa ( zaledwie 750 tyś. mieszkańców) leżącego nad Zatoką Adeńską. Nazywane kiedyś Somalią Francuską, potem Francuskim Terytorium Afarów i Issów pozwala poczuć klimat arabskiego Rogu Afryki. Afarowie to naród koczowników zamieszkujący również przylegające tereny Erytrei i Etiopii. Issowie zaś to jedno z plemion somalijskich. Jego stolica, również nosząca nazwę Dżibuti to etiopskie okno na świat przez które przechodzi większość jej eksportu i importu. Przejazd nad jezioro Abie ( Abbe) położony na granicy z Etiopią. Podziwianie pustyni i zagubionych na niej wiosek zamieszkanych przez koczowniczy lud Afarów. Lunch w lokalnej restauracji, wizyta w oazie Dikhil. Dalsza jazda na nocleg do obozu położonego na wzgórzu górującym nad jeziorem Abie. Znaczna część jeziora jest wyschnięta, na jego dnie pozostały tworzące księżycowy krajobraz formacje skalne. Kolacja i nocleg w chatach stylizowanych na afarskie.

Dzień 2

Rano spacer do brzegów jeziora Abie. Zazwyczaj nocują tu tysiące flamingów. Powrót w kierunku stolicy i następnie przejazd do Tadżury. Po drodze wycieczka nad słone jezioro Assale. Położone w przekraczającej 130 m depresji jest uważane za jedno z najgorętszych miejsc na naszej planecie. Latem temperatury dochodzą do 60 stopni. Afarowie od tysięcy lat pozyskują z jeziora sól, rozwożoną następnie na grzbietach wielbłądów. Nocleg w hotelu w Tadżura

Dzień 3

Zwiedzanie Tadżury najstarszego miasta na terenie Dżibuti. Kiedyś był to port w którym handlowano niewolnikami. Uwagę zwraca przystań rybacka i historyczny meczet zbudowany ze skały koralowej. Relaks i odpoczynek na plaży po trudach zwiedzania Etiopii. Nocleg w hotelu w Tadżura lub w ośrodku turystycznym Plage Sables Blancs.

Dzień 4

Rejs statkiem do stolicy przez Zatokę Tadżura. Po drodze możliwość plażowania i nurkowania. Nocleg w mieście Dżibuti.

Dzień 5

Wycieczka po mieście. Między innymi plac Menelika gdzie sprzedawane są pamiątki z tej części Afryki i centralny bazar. Transfer na lotnisko i wylot.

 

Formularz kontaktowy

Mapa drogowa Etiopii

Polecamy najnowszą mapę Etiopii przygotowaną przez wydawnictwo katograficzne Europilot. Zawiera ona przewodnik po Etiopii w języku polskim.