Depresja Danakil & Lalibela

Depresja Danakil & Lalibela

Kotlina Danakilska (Depresja Danakil) to jedna z najmniej znanych krain Etiopii. Jest częścią Wielkiego Rowu Afrykańskiego, któremu zawdzięczamy jej niezwykłe formy geologiczne. Nadal bardzo trudno dostępna, pozbawiona infrastruktury turystycznej, dostarcza przeżyć, które wynagrodzą każdy trud. Częścią Danakil jest Dallol (116 metrów poniżej poziomu morza).To miejsce uznawane jest za najniżej położony punkt w całej Afryce, zarazem jedno z najgorętszych miejsc na naszej planecie. Średnia temperatura wynosi tu 35 stopni Celsjusza. Program obejmuje również wizytę w Lalibeli. Znajdujące się tam skalne kościoły nazywane są ósmym cudem Swiata.

Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie.

TEP 007 -DEPRESJA DANAKIL I LALIBELA

Czas trwania: 11 dni/ 11 nocy

Zakwaterowanie: Hotele i kempingi

Dzień 1: Addis Abeba

W nocy przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby na międzynarodowe lotnisko Bole. Transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu, odświeżeniu i odpoczynku po trudach podróży zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowy gdzie mnożna zaznajomić się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka odkryty w 1974 roku, a pochodzącego sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje i uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta – 3200 m n.p.m. Nocleg w hotelu Heyday lub podobnym.

Dzień 2: Semera

Przejazd do Semery, stolicy regionu Afar. W Semerze każdy turysta musi wykupić pozwolenie na poruszanie się po prowincji Afar. Obowiązkowe jest zabranie w dalszą podróż lokalnego przewodnika i policjantów do ochrony. Nocleg w lokalnym hotelu lub na kempingu.

Dzień 3: Afdera

Przejazd do Afdery, miejsca gdzie od wieków pozyskuje się ze słonego jeziora sól. To prawdziwy "koniec świata" miejsce, do którego robotnicy przyjeżdżają tylko na kilka zimowych miesięcy, w innych z powodu upałów nie da się żyć, nie wspominając o pracy. Nocleg na kempingu lub w lokalnym hotelu. Do przejechania 237, co zajmuje 5 godzin.

Dzień 4: Erta Ale

Przejazd przez pustynię do podnóża wulkanu Erta Ale ( 613 n.p.m.). Gdy słońce zacznie chylić się ku zachodowi i tym samym spadnie nieco temperatura rozpocznie się wspinaczka na wulkan. Nie jest to trudna trasa, ale z powodu upału dość wyczerpująca. Do przejścia 15 kilometrów. Na zdobywców czekają nocne zdjęcia na szczycie wulkanu. Nocleg na kempingu. Do przejechania 30 km.

Dzień 5: Erta Ale – Hamed Ela

O świcie powrót z wulkanu i po odpoczynku przejazd do afarskiej wsi Hamed Ela, położonej w Depresji Dalol, najniżej położonym miejscu na ziemi ( 116 metrów poniżej poziomu morza). Mieszkają w niej robotnicy pozyskujący sól. Tam też formują się karawany wielbłądów transportujących sól w głąb kraju. Nocleg na kempingu. Do przejechania 85 km.

Dzień 6: Hamed Ela – Dalol - Hamed Ela

Wycieczka do słonego jeziora Dallol. To najniższy punkt na terenie Etiopii. Podziwianie utworzonych przez gorącą wodę zachwycająco barwnych i niezwykłych w kształcie formacji skalnych. Przejazd do miejsca gdzie w potwornym upale wydobywana jest sól. Sposób pracy i transportu nie zmienił się od wieków. Nocleg na kempingu.

Dzień 7: Mekele

Przejazd przez Berahile do Mekele - stolicy regionu Tigray. Po tej samej trasie idą karawany wielbłądów transportujących słony skarb. Nocleg w hotelu.

Dzień 8: Przejazd do Lalibeli

Długi przejazd do Lalibeli. Szutrowa droga prowadzi przez wyjątkowo majestatyczne góry. Czekają gigantyczne, surowe skały i bajeczne doliny. Nocleg w hotelu.

Dzień 9: Lalibela

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Lalibeli uznawanej za ósmy cud świata. (lista UNESCO) To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym, miejsce gdzie w XII wieku król Lalibela kazał wykuć w skale wulkanicznej 11 kościołów. W dzień pracowały przy tym tysiące robotników, nocą pomagali aniołowie. Kościoły zostały wykute w taki sposób, że ich dachy są położone równo z powierzchnią gruntu. Zwiedzanie najpiękniejszych kościołów. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego. Bete Medahne Alem - to największy monolityczny kościół na naszej planecie. Lalibela to jednocześnie dla Etiopczyków Nowa Jerozolima z całą symboliką Ziemi Świętej. Nocleg w hotelu.

Dzień 10: Dessie

Po śniadaniu przejazd do Dessie lub Kombolcha przez wyżynę Dilb To najwyższy punkt na trasie - ponad 3300 metrów nad poziomem morza. Jeżeli dopisze szczęście podziwianie jedynych trawożernych małp na świecie – Gelada. Nazywane są małpami o krwawiących sercach. Chwila relaksu nad malowniczym jeziorem Hayk. Nocleg w hotelu.

Dzień 11: Addis Abeba

Po śniadaniu przejazd wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego do Addis Abeby. Droga prowadzi między innymi przez system tuneli wybudowanych przez Włochów. Przystanek na punkcie widokowym Tarma Ber skąd można podziwiać Wielki Rów Afrykański w całej okazałości. Kolacja w restauracji z etiopskimi potrawami i pokazem tańców ze wszystkich regionów kraju. Transfer na lotnisko.

W dniu 10 możliwy jest przelot z Lalibeli do Addis Abeby. Przy tym wariancie program ulegnie skróceniu do 10 dni.
Dzień 10: Przelot do Addis Abeby

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Addis Abeby. Czas na relaks i ostatnie zakupy. Wieczorem kolacja w restauracji z etiopskimi potrawami i pokazem tańców ze wszystkich regionów kraju. Transfer na lotnisko.

Formularz kontaktowy