Depresja Danakil & Harer

Danakil Depression & Harar Trip Ethiopia

This trip is designed to admire the natural beauty of the Afar Triangle (also called the Afar Depression or the Danakil Depression) is a geological depression that is caused by the Afar Triple Junction which is part of the Great Rift Valley. The Afar Triangle includes the Danakil Depression and the lowest point in Africa, Lake Asal ; And culture tour of the walled city of Harar.

Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie.

TEP 006 -DEPRESJA DANAKIL I HARER

Czas trwania: 11 dni/ 11 nocy

Zakwaterowanie: Hotele i kempingi

Dzień 1: Addis Abeba

W nocy przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby na międzynarodowe lotnisko Bole. Transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu, odświeżeniu i odpoczynku po trudach podróży zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowy gdzie mnożna zaznajomić się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka odkryty w 1974 roku, a pochodzącego sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje i uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta – 3200 m n.p.m. Nocleg w hotelu Heyday lub podobnym.

Dzień 2: Awash

Wcześnie rano wyjazd do Awash. Obiad w Awash Fall Lodge. Po południu safari w Parku Awash, podziwianie majestatycznych wodospadów na rzece Awash. Nocleg w lokalnym hotelu lub lodge. Do przejechania 143 km, co zajmuje 3 godziny.

Dzień 3: Przejazd do Hareru

Po śniadaniu przejazd w kierunku Hareru, na trasie malownicze krajobrazy Gór Cher Cher. Po drodze wizyta na największym targu handlu czatem w miejscowości Aweday. Nocleg w hotelu

Dzień 4: Harer

Zwiedzanie Hareru, otoczonego murami miasta. Uważane jest ono za centrum duchowe etiopskich muzułmanów. To według niektórych wyznawców islamu czwarty pod względem świętości ośrodek po Mekce, Medynie i Jerozolimie. Wizyta na targu gdzie obok siebie handlują chrześcijańscy i muzułmańscy sprzedawcy. Wieczorem udział w karmieniu hien. To niesamowity spektakl, gdy dzikie zwierzęta są karmione z ręki przez „człowieka od hien”. Początkowo bardzo bojaźliwe po pewnym czasie sięgają po kawałki mięsa podawane na patyku.

Dzień 5: Semera

Przejazd do Semery, stolicy regionu Afar. W Semerze każdy turysta musi wykupić pozwolenie na poruszanie się po prowincji Afar. Obowiązkowe jest zabranie w dalszą podróż lokalnego przewodnika i policjantów do ochrony. Nocleg w lokalnym hotelu lub na kempingu.

Dzień 6: Afdera

Przejazd do Afdery, miejsca gdzie od wieków pozyskuje się ze słonego jeziora sól. To prawdziwy "koniec świata" miejsce, do którego robotnicy przyjeżdżają tylko na kilka zimowych miesięcy, w innych z powodu upałów nie da się żyć, nie wspominając o pracy. Nocleg na kempingu lub w lokalnym hotelu. Do przejechania 237, co zajmuje 5 godzin.

Dzień 7: Erta Ale

Przejazd przez pustynię do podnóża wulkanu Erta Ale ( 613 n.p.m.). Gdy słońce zacznie chylić się ku zachodowi i tym samym spadnie nieco temperatura rozpocznie się wspinaczka na wulkan. Nie jest to trudna trasa, ale z powodu upału dość wyczerpująca. Do przejścia 15 kilometrów. Na zdobywców czekają nocne zdjęcia na szczycie wulkanu. Nocleg na kempingu. Do przejechania 30 km.

Dzień 8: Erta Ale – Hamed Ela

O świcie powrót z wulkanu i po odpoczynku przejazd do afarskiej wsi Hamed Ela, położonej w Depresji Dalol, najniżej położonym miejscu na ziemi ( 116 metrów poniżej poziomu morza). Mieszkają w niej robotnicy pozyskujący sól. Tam też formują się karawany wielbłądów transportujących sól w głąb kraju. Nocleg na kempingu. Do przejechania 85 km.

Dzień 9: Hamed Ela – Dalol - Hamed Ela

Wycieczka do słonego jeziora Dallol. To najniższy punkt na terenie Etiopii. Podziwianie utworzonych przez gorącą wodę zachwycająco barwnych i niezwykłych w kształcie formacji skalnych. Przejazd do miejsca gdzie w potwornym upale wydobywana jest sól. Sposób pracy i transportu nie zmienił się od wieków. Nocleg na kempingu.

Dzień 10: Mekele

Przejazd przez Berahile do Mekele - stolicy regionu Tigray. Po tej samej trasie idą karawany wielbłądów transportujących słony skarb. Nocleg w hotelu.

Dzień 11: Addis Abeba

Przejazd na lotnisko i przelot do Addis Abeby. Czas na zakupy. Wieczorem kolacja połączona z pokazem etiopskich tańców i przejazd na lotnisko.

Formularz kontaktowy