Informacja o sytuacji w Etiopii. 24.04.2018

Obrady i targi w sprawie wyboru nowego premiera zakończyły się 2 kwietnia- został nim Abiy Ahmed (42 lata), przedstawiciej najliczniejszej etiopskiej grupy etnicznej - Oromów. To oni zapoczątkowali w 2015 protesty, które doprowadziły do wymiany rządzącej ekipy. Nowy Premier zapowiada  szerokie reformy, które rozpoczął od wymiany Rady Ministrów. Z dotychczasowych swoje stanowiska zachowali tylko Ministrowie Spraw Zagranicznych i Finansów.

Etiopczycy przyjeli zmiany z zadowoleniem i nadzieją. Wiem o tym z osobistych rozmów, bo wróciłem z tego kraju 22 kwietnia. Podczas tej i wcześniejszej -odbytej w marcu podróży-  nic nie zakłóciło ich przebiegu. W kraju jest spokojnie, wszystkie drogi są przejezdne, nie widać praktycznie wojska ani policji na ulicach. Gdybym nie powiedział turystom, że w Etiopii panuje stan wyjątkowy, nikt by się nie zorientowł. 

Abiy Ahmet obeżdża  najważniejsze etiopskie miasta, wszędzie przyjmowany jest z entuzjazmem.  Mieszkańcy Etiopii wierzą, że tym razem nastąpią długo oczekiwane reformy.

Pozostaje życzyć by tak się stało. 

 

Tour Packages

Discover Ethiopia

Blog

Nasza oferta to:

Wycieczki dla firm i turystów indywidualnych, obserwacje ptaków, trampingi i wyprawy w góry, trekkingi, wyjazdy incentive – czyli "szyte na miarę", zgodnie z życzeniami naszych Klientów, aktywne wakacje, wyjazdy motywacyjne, safari, wakacje na kempingach, safari fotograficzne, zwiedzanie miejsc historycznych, poznawanie lokalnych kultur, wyprawy ekologiczne, pielgrzymki szlakami biblijnymi, obsługa ekip filmowych, wszelkiego rodzaju pobyty specjalistyczne, bilety lotnicze, rezerwacje hoteli i wypożyczanie samochodów

WTTC SafeTravels R Stamp

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

Address
Nifas Silk Lafto Sub city, Wereda 09 Saris Addisu Seffer, Heyday Hotel
Address
Addis Ababa, Ethiopia
Phone
+251 118 889 695
Phone
+251 114 709 089
Mobile
+251 911 510 881
Address
Kontakt w języku polskim
Mobile
+48 602 344 248
Mobile
+251 94 429 6595
Mail
andrzej@timelessethiopia.pl