Informacja o sytuacji i bezpieczeństwie w Etiopii

Etiopia była i jest krajem dla turystów bezpiecznym, co nie znaczy że wolnym od konfliktów. W roku ubiegłym miała miała miejsce eskalacja niepokojów społecznych ‎w kilku regionach Etiopii, zwłaszcza w różnych miejscach stanów Oromia i Amhara. Bezpośrednim ich powodem był plan poszerzenia stolicy kraju Addis Abeby o sąsiadujące z nią obszary stanu Oromia. Rzeczywiste przyczyny, jak to zazwyczaj bywa, są dużo bardziej skomplikowane, trudne do omówienia w kilku słowach.

Rząd odpowiedział wprowadzeniem 9.10.2016 stanu wyjątkowego na terenie całego kraju. Ma obowiązywać 6 miesięcy. Bardzo szybko sytuacja w Etiopii ustabilizowała się na tyle, że nie ma praktycznie żadnych zewnętrznych znaków jego obowiązywania. Nawet policji na ulicach jest tyle co zazwyczaj, czyli zdecydowanie mniej niż w naszym kraju. Wszystkie instytucje, sklepy, restauracje działają normalnie. Pod koniec ubiegłego roku i na początku bieżącego byłem w Etiopii trzykrotnie z grupami turystów. Przejechaliśmy wszystkie miejsca odwiedzane przez turystów, zarówno na północy, na południu jak i na wschodzie kraju. Były to podróże niezwykle ciekawe, inspirujące, bogate w różnorodne wrażenia i obserwacje, jak zawsze w przypadku Etiopii.

Ubiegłoroczne wydarzenia, choć pewnie również ogólna sytuacja na świecie zrobiła swoje, ograniczyły liczbę turystów. Z punktu widzenia tych, którzy do Etiopii polecą to dobra wiadomość. Gorsza z punktu widzenia Etiopczyków związanych z branżą turystyczną, ich przychody drastycznie spadły.

W ich imieniu i swoim własnym zachęcam do podróży do Etiopii. To zdecydowanie lepszy sposób pomocy Afryce niż przeróżne akcje humanitarne. Jeszcze raz podkreślę, że Etiopia to kraj dla turystów bardzo przyjazny i bezpieczny. Dodatkowo, co niestety we współczesnym świecie coraz rzadsze, wolny od konfliktów religijnych. Na pytanie czemu tak jest Etiopczycy odpowiadają z uśmiechem, że żyjąc od setek lat w jednym kraju chrześcijanie i muzułmanie nauczyli się wzajemnego szacunku. Wiem, że brzmi to jak tani slogan. Podam więc przykład. Podczas ostatniej podróży jechaliśmy trzema samochodami. Jeden kierowca był muzułmaninem, drugi ortodoksyjnym chrześcijaninem zaś trzeci protestantem.

Tour Packages

Discover Ethiopia

Blog

Nasza oferta to:

Wycieczki dla firm i turystów indywidualnych, obserwacje ptaków, trampingi i wyprawy w góry, trekkingi, wyjazdy incentive – czyli "szyte na miarę", zgodnie z życzeniami naszych Klientów, aktywne wakacje, wyjazdy motywacyjne, safari, wakacje na kempingach, safari fotograficzne, zwiedzanie miejsc historycznych, poznawanie lokalnych kultur, wyprawy ekologiczne, pielgrzymki szlakami biblijnymi, obsługa ekip filmowych, wszelkiego rodzaju pobyty specjalistyczne, bilety lotnicze, rezerwacje hoteli i wypożyczanie samochodów

WTTC SafeTravels R Stamp

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

Address
Nifas Silk Lafto Sub city, Wereda 09 Saris Addisu Seffer, Heyday Hotel
Address
Addis Ababa, Ethiopia
Phone
+251 118 889 695
Phone
+251 114 709 089
Mobile
+251 911 510 881
Address
Kontakt w języku polskim
Mobile
+48 602 344 248
Mobile
+251 94 429 6595
Mail
andrzej@timelessethiopia.pl