Etiopia 21 dni, transport dżipem lub busem

Etiopia 21 dni, transport dżipem lub busem
/ PROGRAMY

Etiopia 21 dni, transport dżipem lub busem

 

Dzień 1:

 Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed odlotem. Przelot do Addis Abeby.

Dzień 2:

W nocy lub rano przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra.. pra ... przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. W ostatnim czasie na terenie Etiopii odkryto jeszcze starsze szczątki ludzkie, również eksponowane w muzeum. Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w dawnym pałacu Hajle Selassje i katedry świętej Trójcy w której spoczywa ostatni etiopski cesarz. Zobaczymy barwny targ -Merkato, uważany za największy w Afryce. Ze wzgórza Entoto ( 3200 m n. p. m. ) będziemy podziwiać panoramiczny widok na miasto. Nocleg w hotelu.

Dzień 3:

Po śniadaniu przejazd przez tereny rolnicze do Debre Markos. Zwiedzanie jednego z najważniejszych dla Etiopczyków klasztorów Debre Libanos. Po drodze podziwianie Kanionu Nilu Błękitnego prze wielu podróżników uważanego za piękniejszy od amerykańskiego Wielkiego Kanionu. Dalsza jazda do miejscowości Bahyr Dar przez niezwykle malownicze tereny, spotkania z ludem Amhara i wizyta w ich wioskach. Nocleg w hotelu.

Dzień 4:

Po śniadaniu przejazd do położonych 32 kilometrów od Bahyr Daru wodospadów na Nilu Błękitnym. Po południu rejs po największym etiopskim jeziorze Tana. Wyspy położone na jeziorze i półwysep Zagwe skrywają XVI wieczne monastyry. Zwiedzanie uważanego za najpiękniejszy klasztoru Ura Kidane Mehret. Po jeziorze nadal pływają łodzie wykonane z papirusu. U tutejszych wieśniaków Thor Heyerdahl pobierał nauki przed wyprawą Ra. Będzie okazja by zobaczyć miejsce w którym Nil Błękitny bierze swój początek. Przy odrobinie szczęścia uda się sfotografować rodzinę hipopotamów baraszkującą w jeziorze.

Dzień 5:

Po śniadaniu przejazd do Gonder -XVII wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasidelous w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To budowla jakiej nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju. Po południu zwiedzanie zamku i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidelousa. Wycieczka do wioski Czarnych Żydów - Felaszy. Nocleg w hotelu

Dzień 6:

Przejazd do Debark w górach Parku Narodowego Semien. Podziwianie i obowiązkowe fotografowanie dżelad - jedynych trawożernych małp na świecie, pasących się w stadach liczących po kilkaset osobników. Nocleg w hotelu.

Dzień 7:

Przejazd dolinami Semien do Aksum drogą uważaną za najbardziej widokową w Etiopii. Po drodze podziwianie wspaniałych krajobrazów wzdłuż pasma Gór Semien i Tekeze Gorge. Góry Semein są na liście dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Czekają nas pierwsze spotkania z potężnymi baobabami. Nocleg w hotelu.

Dzień 8:

Zwiedzanie Aksum (lista UNESCO), kolebki chrześcijaństwa etiopskiego. Zwiedzanie przedchrześcijańskich obelisków, kaplicy w której przechowywana jest legendarna Arka Przymierza, katedry Najświętszej Marii Panny, pozostałości pałacu królowej Saby, muzeum archeologicznego i królewskich grobowców. Nocleg w hotelu.

Dzień 9:

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Adigrat przez Góry Adwa. Krótka wizyta w Yeha gdzie znajduje się licząca ponad 2500 lat Świątynia Księżyca i kościół Aba Aftse. Zwiedzanie ( tylko dla panów, panie czekają u podnóża góry) jednego z najstarszych etiopskich monastyrów Debre Damo. Lunch w Adigrat mieście granicznym z Eritreą. Dalsza jazda do Mekelie przez Hawzen. Nocleg w hotelu w Mekelie.

Dzień 10:

Długi przejazd do Lalibeli. Szutrowa droga prowadzi przez wyjątkowo majestatyczne góry. Czekają gigantyczne, surowe skały i bajeczne doliny. Nocleg w hotelu.

Dzień 11.

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Lalibeli uznawanej za ósmy cud świata. (lista UNESCO) To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym, miejsce gdzie w XII wieku król Lalibela kazał wykuć w skale wulkanicznej 11 kościołów. W dzień pracowały przy tym tysiące robotników, nocą pomagali aniołowie. Kościoły zostały wykute w taki sposób, że ich dachy są położone równo z powierzchnią gruntu. Zwiedzanie najpiękniejszych kościołów. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego. Bete Medahne Alem - to największy monolityczny kościół na naszej planecie. Lalibela to jednocześnie dla Etiopczyków Nowa Jerozolima z całą symboliką Ziemi Świętej. Nocleg w hotelu.

Dzień 12:

Po śniadaniu przejazd do Dessie lub Kombolcha przez wyżynę Dilb To najwyższy punkt na trasie - ponad 3300 metrów nad poziomem morza. Jeżeli dopisze szczęście podziwianie jedynych trawożernych małp na świecie – Gelada. Nazywane są małpami o krwawiących sercach. Również od szczęścia zależy spotkanie z wojowniczymi Afarami - koczowniczym ludem zamieszkującym pustynię Danakil. Chwila relaksu nad malowniczym jeziorem Hayk. Nocleg w hotelu.

Dzień 13:

Po śniadaniu przejazd wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego do Addis. Droga prowadzi między innymi przez system tuneli wybudowanych przez Włochów. Przystanek na punkcie widokowym Tarma Ber skąd można podziwiać Wielki Rów Afrykański w całej okazałości. Jeśli uda się odnaleźć posiadacza kluczy zwiedzanie kościoła Debre Byrhan Selassie w miejscowości Debre Byrhan, trzeciej pod względem ważności świątyni Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego. Nocleg w hotelu.

Dzień 14:

Przejazd do Awasa, po drodze jeziora Wielkiego Rowu Afrykańskiego Ziway, Abiata i Shala. Wszystkie bardzo bogate w najróżniejsze gatunki ptaków. Dalsza jazda do położonego nad jeziorem Chamo miasta Arbamich. Wizyty we wsiach plemion Sidama, Oromo, Wolayta. Nocleg w hotelu.

Dzień 15:

Przed południem safari w parku narodowym Necz Sar. Zobaczymy między innymi strusie, zebry i endemiczne antylopy. Po południu rejs po jeziorze Chamo , oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków. Nocleg w tym samym hotelu.

Dzień 16:

Po śniadaniu przejazd przez ziemie ludu Konso, podziwianie barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach i drewnianych rzeźb ustawianych na grobach. W dalszej części drogi spotkanie z ludem Woito żyjącym nad rzeką Woito. Nocleg na kampingu w Jinka.

Dzień 17:

Wycieczka do wsi plemienia Mursi. Kobiety z tego plamienia wkładają sobie w dolną wargę talerzyki, mężczyźni dekoracyjnie malują ciała. Przejazd do Turmi , nocleg na kempingu.

Dzień 18:

Wycieczka do Omorate nad rzeką Omo, tuż przy granicy z Kenią. Przeprawa na drugi brzeg rzeki. Lub przejazd do nad rzekę Omo wsi plemienia Karo. Powrót i nocleg na kampingu w Turmi.

Dzień 19:

Przejazd do Arbaminch. Po drodze wizyty we wsiach plemion Erbore i Konso. Nocleg w hotelu Bekele Mola.

Dzień 20:

Rano wyjazd do wsi plemienia Dorze. Budują oni niezwykłe domy w kształcie głowy słonia. Powstają z bambusa i liścia tzw. „fałszywych bananowców" osiągają wysokość 15 metrów. Przejazd Addis Abeby na trasie wspaniała sceneria jezior Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko.

Dzień 21:

Wylot do Polski

Formularz kontaktowy

View the embedded image gallery online at:
https://www.timelessethiopia.pl/etiopia-21-dni#sigProId81ee9e24a1

Dlaczego warto wybrać Timeless Ethiopia?

Specjaliści którym można zaufać

Daty wypraw na zamówienie

Programy dostosowane do zainteresowań

Profesionalny i niezawodny service

Wsparcie przed, podczas i po wyprawie

Licencja wydana przez Ethiopia's Tourist Authority

 

 Seeing is believing!

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

P. O. BOX 250 Code 1110 Addis Ababa, Saris Addisu Sefer, Heyday Hotel

Tel.: +251 114 70 9089

Fax: +251 115 546 708

Mobile: +251 911 510 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt po polsku

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. kom.: +48 602 344 248

Tel. kom. w Etiopii: +251 922 587 850 

Formularz kontaktowy

Mapa drogowa Etiopii

Polecamy najnowszą mapę Etiopii przygotowaną przez wydawnictwo katograficzne Europilot. Zawiera ona przewodnik po Etiopii w języku polskim.