Depresja Danakil i Lalibela

Depresja Danakil i Lalibela
/ PROGRAMY

DEPRESJA DANAKIL I LALIBELA

 

Dzień 1:

Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed odlotem. Przelot do Addis Abeby.

Dzień 2:

W nocy lub rano przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra.. pra ... przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. W ostatnim czasie na terenie Etiopii odkryto jeszcze starsze szczątki ludzkie, również eksponowane w muzeum. Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w dawnym pałacu Hajle Selassje i katedry świętej Trójcy w której spoczywa ostatni etiopski cesarz. Zobaczymy barwny targ -Merkato, uważany za największy w Afryce. Ze wzgórza Entoto ( 3200 m n. p. m. ) będziemy podziwiać panoramiczny widok na miasto. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3:

Przejazd do Semery, stolicy regionu Afar. Po drodze zachwycają niezwykłe krajobrazy Wielkiego Rowu. W Semerze każdy turysta musi wykupić pozwolenie na poruszanie się po prowincji Afar. Obowiązkowe jest zabranie w dalszą podróż lokalnego przewodnika i dwóch policjantów do ochrony. Nocleg w lokalnym hotelu lub na kempingu.

Dzień 4:

Przejazd do Afrery, miejsca gdzie od wieków pozyskuje się ze słonego jeziora sól. To prawdziwy "koniec świata", miejsce do którego robotnicy przyjeżdżają tylko na kilka zimowych miesięcy, w innych z powodu upałów nie da się żyć, nie wspominając o pracy. Nocleg na kempingu lub w lokalnym hotelu.

Dzień 5:

Przejazd przez pustynię do Dodom. W Dodom trzeba wynająć się muły które przetransportują wyposażenie kempingowe i bagaże na wulkan Erta Ale ( 613 n.p.m.). Gdy słońce zacznie chylić się ku zachodowi i tym samym spadnie nieco temperatura rozpocznie się wspinaczka na wulkan. Nie jest to trudna trasa ale z powodu upału dość wyczerpująca. Do przejścia 15 kilometrów. Na zdobywców czekają nocne zdjęcia na szczycie wulkanu. Nocleg na jego szczycie.

Dzień 6:

O świcie powrót z wulkanu i po odpoczynku przejazd do miejscowości Hamed Ela, afarskiej wsi w której mieszkają robotnicy pozyskujący sól. Tam też formują się karawany wielbłądów transportujących ją po kraju. Nocleg na kempingu.

Dzień 7:

Wycieczka do słonego jeziora Dallol. To najniższy punkt na terenie Etiopii. Podziwianie utworzonych przez gorącą wodę zachwycająco barwnych i niezwykłych w kształcie formacji skalnych. Przejazd do miejsca gdzie w potwornym upale wydobywana jest sól. Sposób pracy i transportu nie zmienił się od wieków. Nocleg w Hamed Ela.

Dzień 8:

Przejazd przez Berahile do Mekele - stolicy regionu Tigray. Po tej samej trasie idą karawany wielbłądów transportujących słony skarb. Nocleg w hotelu.

Dzień 9:

Długi przejazd do Lalibeli. Szutrowa droga prowadzi przez wyjątkowo majestatyczne góry. Czekają gigantyczne, surowe skały i bajeczne doliny. Nocleg w hotelu.

Dzień 10:

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Lalibeli uznawanej za ósmy cud świata. (lista UNESCO) To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym, miejsce gdzie w XII wieku król Lalibela kazał wykuć w skale wulkanicznej 11 kościołów. W dzień pracowały przy tym tysiące robotników, nocą pomagali aniołowie. Kościoły zostały wykute w taki sposób, że ich dachy są położone równo z powierzchnią gruntu. Zwiedzanie najpiękniejszych kościołów. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego. Bete Medahne Alem - to największy monolityczny kościół na naszej planecie. Lalibela to jednocześnie dla Etiopczyków Nowa Jerozolima z całą symboliką Ziemi Świętej. Nocleg w hotelu.

Dzień 11:

Po śniadaniu przejazd do Dessie lub Kombolcha przez wyżynę Dilb To najwyższy punkt na trasie - ponad 3300 metrów nad poziomem morza. Jeżeli dopisze szczęście podziwianie jedynych trawożernych małp na świecie – Gelada. Nazywane są małpami o krwawiących sercach. Chwila relaksu nad malowniczym jeziorem Hayk. Nocleg w hotelu.

Dzień 12:

Po śniadaniu przejazd wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego do Addis. Droga prowadzi między innymi przez system tuneli wybudowanych przez Włochów. Przystanek na punkcie widokowym Tarma Ber skąd można podziwiać Wielki Rów Afrykański w całej okazałości. Jeśli uda się odnaleźć posiadacza kluczy zwiedzanie kościoła Debre Byrhan Selassie w miejscowości Debre Byrhan, trzeciej pod względem ważności świątyni Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego. Kolacja w restauracji z etiopskimi potrawami i pokazem tańców ze wszystkich regionów kraju. Transfer na lotnisko

Dzień 13.

Wylot do Polski

 

Formularz kontaktowy

 

 

Dlaczego warto wybrać Timeless Ethiopia?

Specjaliści którym można zaufać

Daty wypraw na zamówienie

Programy dostosowane do zainteresowań

Profesionalny i niezawodny service

Wsparcie przed, podczas i po wyprawie

Licencja wydana przez Ethiopia's Tourist Authority

 

 Seeing is believing!

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

P. O. BOX 250 Code 1110 Addis Ababa, Saris Addisu Sefer, Heyday Hotel

Tel.: +251 114 70 9089

Fax: +251 115 546 708

Mobile: +251 911 510 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt po polsku

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. kom.: +48 602 344 248

Tel. kom. w Etiopii: +251 922 587 850 

Formularz kontaktowy

Mapa drogowa Etiopii

Polecamy najnowszą mapę Etiopii przygotowaną przez wydawnictwo katograficzne Europilot. Zawiera ona przewodnik po Etiopii w języku polskim.