Nasza oferta to:

Wycieczki dla firm i turystów indywidualnych, oglądanie ptaków, trampingi i wyprawy w góry, trekkingi, wyjazdy incentive – czyli "szyte na miarę", zgodnie z życzeniami naszych Klientów, aktywne wakacje, wyjazdy motywacyjne, safari, wakacje na kempingach, safari fotograficzne, zwiedzanie miejsc historycznych, poznawanie lokalnych kultur, wyprawy ekologiczne, pielgrzymki szlakami biblijnymi, obsługa ekip filmowych, wszelkiego rodzaju pobyty specjalistyczne, bilety lotnicze, rezerwacje hoteli i wypożyczanie samochodów.

 

 

 

 

 

     

Dlaczego warto wybrać Etiopię na cel turystycznej wyprawy?

Etiopia - dlaczego warto Etiopia - dlaczego warto

Bo jest jednym z najciekawszych miejsc na naszej planecie. Etiopia to kraj niezwykły, jedyny w Afryce poza Egiptem, z tak bogatą historią i oryginalną trwającą od wieków kulturą. Jest bardzo różnorodna. Północ to ostoja chrześcijaństwa, z tej racji Etiopia nazywana bywa wyspą czarnego chrześcijaństwa, otoczoną morzem islamu. Jadąc na południe znajdziemy się w prawdziwej czarnej Afryce, gdzie czas zatrzymał się wiele wieków temu. Muzułmański wschód od wieków pozostawał pod wpływem narodów z Półwyspu Arabskiego.

To tu w Aksum przechowywana jest legendarna Arka Przymierza czyli tablice, które Mojżesz otrzymał od Boga. Trzeba w to wierzyć, bo poza wyznaczanym na całe życie strażnikiem nikt jej nie może zobaczyć. Również w Etiopii - w Hadar - archeolodzy odnaleźli kości Lucy, czyli naszej pra.. pra...prababci. Można je oglądać w  Muzeum Narodowym w stolicy Etiopii - Addis Abebie.

Wyprawy i wycieczki organizowane przez nas do Etiopii wiodą przez wszystkie te miejsca.

 

Oferta wypraw do Etiopii

Etiopia (dawniej nazywana również Abisynią) to państwo położone we wschodniej Afryce, w tak zwanym Rogu Afryki (Półwysep Somalijski). Większość kraju leży na wyżynach lub wzgórzach, jedynie wschodnia część jest nizinna.

Kraj rozcina Rów Abisyński, będący najbardziej na północ wysuniętą częścią Wielkich Rowów Afrykańskich. Rozpoczyna się na północy, w pobliżu cieśniny oddzielającej Morze Czerwone od Zatoki Adeńskiej, szerokim, depresyjnym zapadliskiem Afar, rozdzielającym Wyżynę Abisyńską od Somalijskiej. Dalej biegnie w kierunku południowo zachodnim tworząc głębokie obniżenie, którego dno w kilku miejscach wypełniają wody jezior. W okolicy Jeziora Turkana, przy granicy Etiopii z Kenią, przechodzi w Wielki Rów Wschodni.

Etiopia graniczy z Kenią (południe), Sudanem i Sudanem Południowym (zachód), Dżibuti i Somalią (wschód) oraz Erytreą (północ). Stolicą państwa jest Addis Abeba, a językiem urzędowym amharski. To parlamentarna republika federalna, w której głową państwa jest prezydent, a na czele rządu stoi premier i to on faktycznie rządzi krajem. 

 

Udział w celebracji etiopskich świąt i festiwali

Etiopia leży w północno-wschodnim rogu Afryki, w równej odległości do równika i Zwrotnika Koziorożca

Etiopia oferuje tak ogromną różnorodność natury i kultury, że każdy dzień wycieczki zapewnia wrażenia dla których gdzie indziej trzeba podróżować tygodniami. Dogodne warunki klimatyczne i krajobrazowe, uczyniły z Etiopii dom dla ogromnej liczby  ptaków i ssaków. To jedna z większych etiopskich atrakcji turystycznych. Po deszczach wzgórza i doliny zdobią kwiaty, poza Etiopią niespotykane w innych częściach Afryki. Etiopia jest też bardzo zróżnicowana geologicznie. Położona 116 metrów poniżej poziomu morza etiopska depresja Danakil, to prawdziwe siarkowe piekło. Jej przeciwieństwem są "alpejskie" szczyty, sięgające 4620 m n.p.m. Wielki Rów Afrykański, który przecina Etiopię na pół, utworzył serię cudownych jezior, bogatych we wszelkie formy życia. Tak jak różnorodny jest kraj, bogata jest nasza turystyczna oferta. Proponujemy wycieczki do Etiopii całkowicie zorganizowane, gdzie wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Do wyboru są podniecające wyprawy, z safari terenowymi samochodami i biwakowaniem na campingach. Północ Etiopii to trasa historyczna- poznawanie chrześcijańskiej kultury i architektury, korzeniami sięgającej IV wieku. Na południu czekają  na uczestników wycieczek afrykańskie plemiona, których sposób życia, ubierania i mieszkania nie zmienił się od tysięcy lat. Zapraszamy do Etiopii na niezapomnianą przygodę. 

Makolab

tło